“Zagubieni”

Autor: Adriana Rak

Wydawnictwo WasPos

Gatunek: powieść obyczajowa, romans

Liczba stron: 286

Data wydania: 06.11.2019 r.

Moje kolejne już, spotkanie z autorką i kolejny raz zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Opowieść bardzo emocjonalna, życiowa, mocna, odważna.

      “Tak bardzo chciałam oderwać się choć na moment od swojego życia i spróbować czegoś nowego…”

Tamara jest młodą, samotną matką. Pracuje, mieszka z rodzicami, wychowuje synka. Brzmi całkiem dobrze, prawda? Cóż rzeczywistość tej kobiety jest całkiem inna. Ojciec jest brutalnym alkoholikiem, matka w imię przysięgi małżeńskiej, ulega mu we wszystkim. Nie potrafi, a raczej nie chce się od niego uwolnić. Tamara właśnie otrzymuje wypowiedzenie z pracy. Jest jedynym żywicielem rodziny. Zdesperowana, zakłada konto na portalu randkowym. Ma nadzieję, że tam znajdzie kogoś kto się nią i jej synkiem zaopiekuje. W ten sposób poznaje Alexandra. 

Alexander jest człowiekiem, który został boleśnie doświadczony przez życie. Jest samotnym ojcem, przystojny, bogaty, pełen rezerwy jeżeli chodzi o dłuższe znajomości z kobietami. Panienka na jedną noc – jak najbardziej – ale nic po za tym. Przez przypadek poznaje Tamarę. Dwa kompletnie różne światy, dzieli ich wszystko, jednak przyciąganie i wzajemna fascynacja stają się coraz silniejsze. Czy to wystarczy aby zbudować trwały, oparty na miłości i zaufaniu związek? Koniecznie sprawdźcie, ogrom emocji gwarantowany!

            “Byłem panem swojego życia”.

Akcja toczy się swoim tempem, nieustannie zaskakuje i porusza. Styl autorki bardzo płynny, lekki, przyjemny, nieszablonowy. Nie boi się poruszać trudnych, bolesnych tematów i wychodzi jej to rewelacyjnie, szczerze, bez zbędnego słodzenia, z dużą empatią. Fabuła bardzo wciąga, ciężko się od niej oderwać. Wykreowani bohaterowie to nietuzinkowe osoby. Tamara i Aleksander – to głównie wokół nich krąży cała opowieść. Do obojga poczułam ogromną sympatię. Ich wzajemne przekomarzania, riposty, wywoływały mój szczery uśmiech. Tamarze współczułam, były jednak chwile, kiedy miałam ochotę nią potrząsnąć. Jednak patrząc na jej życie z boku, czy mam prawo oceniać? Nigdy nie było jej łatwo, zawsze miała pod górkę. Była silną kobietą, ale nie wierzyła w swoje możliwości. W całej opowieści wyczuwalna jest wzajemna fascynacja, namiętność, pożądanie. Sceny erotyczne bardzo subtelne, delikatnie ukazane.

Trudne, bardzo bolesne życiowe problemy. Alkoholizm, patologia, awantury, przemoc fizyczna i psychiczna. Skomplikowane relacje międzyludzkie, trudy samotnego macierzyństwa, walka o lepsze jutro, godne życie. Samotność, brak oparcia u najbliższych, ciągły strach o jutro. Zaufanie, przywiązanie, niepewność. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w tej wzruszającej, przepełnionej ogromnymi emocjami powieści. Warto dać sobie szansę na szczęście, każdy z nas na nie zasługuje.

Piękna, bolesna historia o miłości, przyjaźni, macierzyństwie, rodzinie. Bardzo wzrusza, chwyta za serce i wywołuje uśmiech. Ta historia mogłaby się wydarzyć naprawdę. Życie pisze różne scenariusze, nigdy nie wiadomo co nam  przyniesie. Zmusza do refleksji, chwili zatrzymania się w pędzie codzienności. Za książkę z autografem dziękuję autorce i Wydawnictwu WasPos. Była to bardzo emocjonalna wędrówka przez nierówną i poplątaną ścieżkę jaką jest życie. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response