“Karuzela życia”

Autor: J.B. Grajda

Wydawnictwo WasPos

Gatunek: powieść obyczajowa, romans

Liczba stron: 280

Data wydania: 14.12.2019 r.

Oj! Autorka dała czadu! Jest to bardzo udany debiut, intrygujące połączenie romansu, sensacji, zabarwione niesamowitym humorem. Tytuł idealnie oddaje sens powieści 🙂

       „…Nie potrafiła zatrzymać tej pieprzonej karuzeli życia, na którą wsiadła”.

Poznajemy Karo, dziewczynę obdarzoną niesamowitym temperamentem, ogromnym poczuciem humoru i talentem do ciętych, natychmiastowych ripost. Z dużym zaangażowaniem i pasją prowadzi sklep z bielizną. Umiera jej ojciec. Zostawia jej popularny nocny klub. Niestety Karo ma nikłe pojęcie o prowadzeniu takiego interesu. Potrzebny jest jej zaufany menadżer. Wiktor wydaje się być stworzony do tej pracy. Pewny siebie, przystojny, doskonale zna się na swoim zajęciu. Karo angażuje go i obdarza zaufaniem. Czy słusznie? Bardzo istotną rolę w jej życiu odgrywa jeszcze jeden mężczyzna – Lukas – jej osobisty ochroniarz. Obydwaj mężczyźni mają w sobie coś takiego, że Karo nie potrafi im się oprzeć, przyciągają do siebie. Którego z nich wybierze? Koniecznie sprawdźcie, namawiam. Gorące chwile zapewnione!

Cała akcja powieści kręci się głównie wokół Karo, zaskakuje, intryguje i niepokoi. Autorka dała nam wciągający romans, okraszony subtelną erotyką. Wątek sensacyjny idealnie wpleciony w całość, grał na nerwach i budził niepokój. Autorka pisze bardzo płynnie i lekko, czytanie było dużą przyjemnością i doskonałą rozrywką. Dużym atutem powieści są lekkie i bardzo spójne dialogi. Cięte, trafione zawsze w punk riposty wywoływały mój głośny śmiech. Pani J.B. Grajda ma rewelacyjne poczucie humoru! Bohaterowie ciekawi, wyraziści, charakterni i… niebezpieczni. Nie wszystkich polubiłam. Karo, jak na dłoni widzimy, czym się w życiu kieruje, dlaczego postępuje tak, a nie inaczej. Dziewczyna ma ogromny dar ładowania się w kłopoty i ostry język, nie przebiera w słowach. Miałam wrażenie, że cała jej postawa, zadziorność, nieposkromienie jest ucieczką i poszukiwaniem zrozumienia, uczucia, sensu życia. Polubiłam ją.   

     „Od zawsze wiedziała, że życie nie jest czarne lub białe, że ma wszystkie odcienie tęczy, że nie składa się tylko z linii prostych, lecz jest pokręcone jak pieprzona ruletka w kasynie.”

Pisarka porusza trudne tematy. Miłość, przyjaźń, szacunek, bolesna zdrada, rywalizacja.  Zagubienie, próba zaufania, brak szczerości. Pokomplikowane relacje między ludzkie. Tajemnice z przeszłości, intrygi. Ciemna, przestępcza strona nielegalnych interesów. Porachunki mafijne. Niebezpieczni ludzie, którzy dla osiągnięcia swojego celu nie cofną się przed niczym. Groźby, pogróżki, szantaż. Próba odnalezienia własnej drogi życiowej, samotność, strach przed zaangażowaniem, obawa przed porażką. Fascynacja, pożądanie, wzajemne przyciąganie.

Bardzo emocjonalna opowieść. Jest to wybuchowa mieszanka dobrego humoru, gorącego romansu i wartkiej akcji. Prawdziwa karuzela życia, mocno wirująca i niedająca się zatrzymać, można z niej tylko wypaść, a upadek może być bardzo bolesny. Jest to doskonała chwila relaksu, nie ma mowy o nudzie! Zakończanie całkowicie, pozytywnie mnie zaskoczyło, nie tego się spodziewałam.  Za książkę dziękuję Wydawnictwu Waspos. Była do niesamowita jazda na wirującej karuzeli, szybko i emocjonalnie. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response