“Dama Paxtona”

Autor: Agnieszka Siepielska

Cykl: ” Sinners&Reapers” (tom 1)

Wydawnictwo NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 276

Data wydania: 12.02.2020 r.

Prawdziwa perełka w gąszczu innych książek o podobnej tematyce. Jest to moje kolejne spotkanie z autorką i kolejny raz zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. A wykreowany świat wciągnął mnie bez reszty. Rewelacja!

Nikki Preston i Paxton Hays razem to prawdziwa wybuchowa mieszanka. Mają podobne, władcze charaktery, obydwoje pewni siebie, łapią życie pełnymi garściami, niezależni, przebojowi, odważni. Czy połączenie dwóch tak podobnych, lubiących dominację charakterów nie grozi katastrofą, albo trwałym uszczerbkiem na zdrowiu? Koniecznie sprawdźcie, niesamowita, pełna emocji jazda gwarantowana! Dzieje się, oj dzieje 🙂

      „Gra między nami właśnie się zaczyna”.

Nikki, jako dorosła kobieta wraca do miejsca, w którym spędzała beztroskie wakacje. Babcia zapisała jej całą posiadłość. Dziewczyna ma nadzieję doprowadzić ją do porządku i zacząć jakąś własną działalność. Jest młoda, pełna pasji, zacięcia, aby spełniać swoje marzenia, a do tego pochodzi z bogatej rodziny. Nie musi martwić się o finanse. Po dotarciu na miejsce widok, który jej się ukazuje to obraz nędzy i rozpaczy. Do tego dowiaduje się, że wszystkie tereny wokół jej posiadłości należą do klubu motocyklowego Sinners&Reapers, mają oni ogromną ochotę na jej działkę. Prezesem klubu jest Paxton jej koszmar z dzieciństwa. Ich drogi w końcu się krzyżują. Co z tego wyniknie? Między nimi, aż buzuje od przeróżnych, bardzo sprzecznych emocji. Nienawidzą się i jednocześnie nie mogą bez siebie istnieć.

     „Co jest między nami, jeśli on jest momentami chamem, a zaraz potem się o mnie martwi?”

Paxton ten facet nieustannie zwraca na siebie uwagę. Zdecydowany, bezpośredni, nie przebiera w słowach i czynach, arogancki, niebezpieczny i bezwzględny. Kobiety zmienia jak rękawiczki Najważniejszy dla niego jest klub i jego klubowi bracia, jest zastępcą prezesa. Panują w tej społeczności bardzo dziwne relacje, ten świat rządzi się swoimi prawami. Mężczyźni pełni brutalności, pewni siebie, wulgarni. Kobiety traktowane bardzo przedmiotowo i lekceważąco. Są własnością swoich panów i o dziwo godzą się na takie traktowanie…

Akcja powieści nieustannie zaskakuje i wywołuje całą gamę przeróżnych emocji. Fabuła bardzo wciąga, przykuwa uwagę, cały czas się coś dzieje. Autorka pisze bardzo lekko, przyjemnie i obrazowo. Trudno było się, choć na chwilę oderwać, tak bardzo wciągnął mnie ten pogmatwany, pełen zależności świat. Pani Agnieszka nie owija w bawełnę jest mocno, szczerze, chwilami boleśnie, a przy tym całość opowiedziana z ogromnym poczuciem humoru. Moje głośne wybuchy śmiechu zwracały uwagę domowników 🙂 Bohaterowie rewelacyjnie wykreowani, ludzie o niezłomnych, twardych charakterach. Wiedzą, czego chcą od życia. Narracja prowadzona jest naprzemiennie z perspektywy Nikki i Paxtona, daje nam to możliwość zajrzenia w ich myśli, serca i uczucia. Widzimy, czym się w życiu kierują, dlaczego tak, a nie inaczej postępują. Ich rozmowy, przepychanki, cięte riposty – rewelacja – niesamowicie i z dużą empatią autorka to uchwyciła. Chwilami miałam ochotę nimi potrząsnąć, tak bardzo oboje mnie wkurzali. Moje serce skradł „Hulk”, niesamowity facet. W całej opowieści wyczuwalne jest ogromne erotyczne przyciąganie między tą dwójką. Opisy seksu idealnie wplecione w całość, wyszło to bardzo naturalnie i emocjonalnie.

Autorka porusza bardzo trudne życiowe problemy, robi to z dużym wyczuciem, czuć w tym szczerość i prawdę. Pokomplikowane relacje międzyludzkie. Koszmar dzieciństwa, który nie daje o sobie zapomnieć i wpływa na teraźniejszość. Jesteśmy świadkami stopniowej przemiany naszych bohaterów. Przed nimi długa i wyboista droga. Są bardzo uparci, brak między nimi szczerych rozmów, porozumienia, zaufania. Brutalna, pełna namiętności miłość, ranią się nawzajem i jednocześnie nie mogą żyć bez siebie. Przyjaźń, jej różne oblicza. Mafia, narkotyki, przemyt, nielegalne interesy. Bezwzględne porachunki, pościgi, groźby zastraszanie. Ludzie, którzy nie cofną się przed niczym, aby osiągnąć swój cel.

Powieść zaskoczyła mnie ogromną energią i różnorodnością emocji. Zakończenie bardzo mi się podobało. Teraz przyszło mi czekać na kolejną część. Za książkę dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe. Była to niesamowicie szybka jazda bez trzymanki. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response