“Osaczona”

Autor: Pola Roxa

Wydawnictwo Lipstick Books

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 354

Data wydania: 25.03.2020 r.

Zaskakujący, odważny i udany debiut. Wciągający romans z dreszczykiem. Książka powstała na podstawie autentycznych wydarzeń, jakie miły miejsce w życiu autorki.   

        „Życie jest naprawdę za krótkie, żeby analizować je i rozpatrywać każdy szczegół”.

Karolina Dąbrowska to kobieta po trzydziestce, wiedzie spokojne, w miarę poukładane i… nudne życie. Od szesnastu lat jest mężatką, z mężem łączy ją praktycznie już tylko kredyt za dom, który razem spłacają. Od jakiegoś czasu nie potrafi się z nim porozumieć, uczucie wypaliło się, zostało przyzwyczajenie. A może za szorstkością i obojętnością męża kryje się coś innego? Praca coraz częściej zamiast satysfakcji niesie rozczarowanie i niechęć. Brak perspektyw i dalszego rozwoju ma negatywny wpływ na Karolinę. Zaczyna odczuwać smutek, zniechęcenie i rozgoryczenie. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się tajemniczy i bardzo przystojny mężczyzna – Waldek. To on sprawi, że jej życie całkowicie się zmieni. Sama niejednokrotnie będzie zdziwiona i zszokowana swoim zachowaniem.

       „Człowiek tkwi w małżeństwie, każdy dzień podobny do drugiego i czasami sama tracę po prostu dystans”.

Akcja powieści toczy się dynamicznie i nieustannie zaskakuje. Fabuła przemyślana, wywołuje dreszczyk emocji i bardzo intryguje. Styl autorki lekki, płynny, z poczuciem humoru, dobrze się czytało. Bohaterowie to postacie o ciekawych osobowościach, ich życie, sposób postępowania wywoływał często we mnie sprzeczne emocje. Waldek – początkowo bardzo mnie irytował, jednak stopniowo w miarę rozwoju akcji, zaczynałam zmieniać o nim zdanie. Muszę przyznać, że pomyliłam się co do niego, na koniec bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Cały czas coś się dzieje, autorka ani na chwilę nie daje odpocząć swoim bohaterom. Pikanterii powieści dodają śmiałe i mocne opisy seksu. Całość wypadła bardzo realnie, czegoś takiego kompletnie się nie spodziewałam.

Nuda, monotonia, brak miłości, obojętność i złośliwość męża spowodowały, że Karolina – do tej pory bardzo poukładana, spokojna i cicha kobieta zmienia się nie do poznania. Waldek – to pod jego wpływem i urokiem znajduje się Karolina. On pokazuje jej, że nie jest kobietą oziębłą – co nieustannie sugerował jej mąż – wyzwala w niej różne, bardzo śmiałe zachowania. Autorka ukazuje, że w każdym momencie życia możemy odmienić swój los, ruszyć do przodu, potrzeba tylko odwagi. Każdy z nas zasługuje na szczęście, miłość, spełnienie. Różne oblicza przyjaźni, trudne relacje rodzinne. Poszukiwanie swojego miejsca  w życiu. Miłość, która wyzwala, daje motywację i wolę do działania.

Bardzo dobrze bawiłam się podczas czytania, dostałam sporą dawkę pozytywnej energii. Sama nie wiem kiedy ją skoczyłam. Jest to wciągająca powieść obyczajowa, z zaskakującymi wątkami sensacyjnymi i gorącymi opisami seksu. Całość wypadła bardzo dobrze. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Lipstick Books. Była to zaskakująca i pełna przygód historia. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response