“Ta miłość”

Autor: K. J. Wilk

Wydawnictwo Novae Res

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 172

Data wydania: 19.03.2020 r.

Dziwne, poplątane ludzkie losy. Wakacje czas zabawy i przyjemności. Nawiązywanie nowych znajomości, przygoda i romans. która nie kończy się dobrze…

      „Bronię się jak mogę, żeby nie ucierpieć, jak się mną znudzisz i zostawisz….”

Klara jest nauczycielką języka angielskiego. Prowadzi spokojne ustabilizowane życie. Nie szuka przygód, w przeszłości została boleśnie zraniona przez mężczyznę, boi się kolejny raz zaufać. Razem z przyjaciółką wynajmują niewielkie mieszkanie, które jest dla niej przyjemnym azylem. Właśnie nadeszły wakacje, Klara ma w końcu upragniony urlop. Wspólny wyjazd z przyjaciółmi na Mazury staje się zaskakującą przygodą, a poznany przypadkowo Marcin – właściciel domu, w którym zamieszkają – zwraca na siebie uwagę dziewczyny. Niesamowicie bogaty facet, któremu Klara wpadła w oko jakiś czas temu. Ze wszystkich sił będzie starał się ją zdobyć. Czy mu się uda? Ma w stosunku do niej poważne zamiary, czy tylko planuje ją wykorzystać?

Akcja powieści toczy się swoim rytmem, fabuła krąży wokół relacji Klary i Marcina, ukazując ich wzajemne relacje. Autorka posługuje się prostym i lekkim językiem. Czytanie było przyjemnością. Bohaterowie ciekawie ukazani. Klara jest osobą dość niestabilną, często zmienia zdanie, bywa irytująca. Chciałaby, ale się boi. Marcin natomiast zaczął od kłamstwa, co od początku stawia go w niekorzystnej sytuacji. Deklaruje swoją miłość, podkreślając jednocześnie swoje bogactwo. Nie do końca mi się to w nim podobało.  

Autorka porusza trudne tematy. Szukanie swojego miejsca na ziemi, potrzeba bliskości drugiej osoby. Zaufanie, przyjaźń, miłość. Kłamstwa, intrygi, niedopowiedzenia, brak szczerych rozmów. Trudne relacje rodzinne, wymagania i żądania wobec dorosłych już dzieci, brak zrozumienia i akceptacji dla podjętych decyzji i sposobu życia.

Wciągająca historia na jeden wieczór. Zaskakujący i skomplikowany romans. Historia mogłaby się wydarzyć w rzeczywistości. Zakończenie wywołało we mnie niepokój, mam nadzieję na cd. Jest to debiut, autorka ma duży potencjał, mam nadzieję, że jeszcze nieraz pozytywnie mnie zaskoczy. Za książkę dziękuję Wydawnictwu NovaeRes. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response