„Sen o aniele”

Autor: Katarzyna Mak

Cykl: Dotyk anioła (tom 2)

Wydawnictwo  Videograf

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 368

Data wydania: czerwiec 2020 r.

Bardzo udana i zaskakująca kontynuacja, zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Bradley i Angel to bohaterowie znani z powieści „Dotyk anioła”, zakończenie pierwszej części całkowicie mnie zaskoczyło i wytraciło z równowagi. Czy miłość jest w stanie wybaczyć wszystko?

       „Zdarzyło się zbyt wiele i byłam pewna, że już nigdy nie będę tą samą osobą, co wcześniej”.

Autorka zgotowała swoim bohaterom niebanalny i bardzo zaskakujący ciąg dalszy. Bradley nie może pozbierać się po śmierci Angel, jest zrozpaczony i załamany. Obwinia siebie i przy okazji cały świat za śmierć ukochanej, nie może wybaczyć sobie, swojego wcześniejszego postępowania. Ogromną pociechą stają się dla niego, ich dzieci. Śmierć Angel zastaje bardzo precyzyjnie zaplanowana i upozorowana, nie wzbudza w nikim żadnych podejrzeń. Sprawcą porwania, który pała chęcią zemsty za zabójstwo żony i nienarodzonego dziecka – morderstwa na zlecenie dokonał Bradley – jest dubajski książę. W tym czasie gdy Bradley nie może pogodzić się ze śmiercią ukochanej, Angel przechodzi przez piekło na ziemi. Jej miłość do ukochanego zostaje poddana próbie. Niespodziewanie Bradley trafia na ślad Angel, za wszelką cenę będzie próbował ją uwolnić. Czy mu się uda?

    „Od pewnego czasu byłam zupełnie innym człowiekiem, a właściwie czułam się jak manekin, powłoka bez uczuć i marzeń, wyzuta ze wszystkich emocji…”

Czy czas skutecznie leczy rany i likwiduje głęboko zakorzeniony strach? Akcja powieści toczy się dynamicznie, intryguje i wzbudza przeróżne emocje. Fabuła całkowicie mnie zaskoczyła, przybrała zupełnie niespodziewany kierunek. Bardzo pozytywnie zostałam zaskoczona, podobało mi się! Autorka potrafi zagrać na emocjach i całkowicie przykuć uwagę czytelnika. Styl Pani Kasi jest bardzo lekki i przyjemny. Jest realnie, szczerze, pikantnie. Do ciekawie wykreowanych bohaterów z pierwszej części, dołączają nowe intrygujące postacie. Narracja prowadzana jest z perspektywy Angel i Bradley’a dokładnie widzimy co im w duszy gra, z czym się muszą mierzyć, dlaczego podejmują takie, a nie inne decyzje. Nie jest im łatwo. Ich uczucie zostanie poddane niejednej próbie. Ich wybuchowe charaktery i ogromne emocje jakie nimi kierują, niczego im nie ułatwiają. Czy mają szansę na wspólną przyszłość?

Niepewność jutra, walka o przetrwanie, znoszenie upokorzeń, przemocy. Angel staje się niewolnicą, książę chcą wymusić na kobiecie posłuszeństwo posuwa się do szantażu. Pod wpływem traumatycznych przeżyć zachodzi w niej ogromna zmiana. Czy na lepsze? Czy po tak traumatycznych przeżyciach możliwy jest powrót do normalnej codzienności? Nic już nigdy nie będzie takie samo. Strach, rozgoryczenie, niemoc. Zdrada, wybaczenie, zrozumienie. Ogromna miłość, która pomimo licznych zawirowań, niepewności i początkowego braku szczerości, zniesie wszystko. Sekrety, mrok, smutek, rezygnacja, trudno się podnieść po tak traumatycznych, bolesnych przeżyciach, zapomnieć.

Porywająca historia o miłość, nienawiści, bólu, rozpaczy i walce. Ukazuje, że warto zawalczyć o siebie, swoją drugą połówkę, o miłość. Nadzieja umiera ostatnia. Zakończenie dość przewidywalne, ale tylko takie brałam pod uwagę 🙂 Za książkę dziękuję Wydawnictwu Videograf. Bardzo polecam całą serię 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response