„Hideaway”

Autor: Penelope Douglas

Tłumaczenie: Marta Słońska

Cykl: Devil’s Night (tom 2)

Wydawnictwo NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 410

Data wydania: maj 2020 r.

Porywająca, zaskakująca, pikantna, niesamowita! Drugi tom serii „Devil’s Night” – „Hideaway” w niczym nie ustępuje pierwszej części, całkowicie przepadłam.

“W cieniu deszczowych chmur można stać się kimś innym”.

Czwórka Jeźdźców po wyjściu z więzienia żyje chęcią zemsty, trudno jest im zapomnieć. Więzienie okazało się nieprzyjemną szkołą życia. Próbują odnaleźć Damona, który jak się okazało jest sprawcą ich kłopotów. Głównym bohaterem tej części jest Kai. Banks, kim tak naprawdę jest ta dziewczyna i co ją łączy z Kajem, po której stronie się opowie? I tajemniczy hotel The Pope, co tak naprawdę w sobie kryje?  

Mocno pokręcona, nieprzewidywalna, intrygująca historia. Akcja toczy się dynamicznie nieustannie zaskakuje, wzbudza nerwowy niepokój i napięcie. Fabuła pełna niespodzianek, do samego końca nie wiadomo jak się potoczy. Częste retrospekcje sporo wyjaśniają. Dużym plusem są wątki dotyczące tego, co dzieje się u bohaterów poprzedniej części. Styl autorki jest niesamowicie lekki, płynny, czytanie było ogromną przyjemnością i jedną wielką niewiadomą. Historia przemyślana i dopracowana w każdym szczególe, bardzo realna, niebanalna. Niepodważalnym atutem książki są rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, bardzo wyraziści, realni. To postacie o bardzo skomplikowanych, czasami mrocznych, silnych osobowościach. Nie wszystkich polubiłam, nie dało się. Kai – nasz główny bohater jest osobą o bardzo pokręconej, dziwnej osobowości, przepełnionej mrokiem, jego zachowanie, sposób bycia wzbudza strach i niepokój. Ma swoje głęboko skrywane tajemnice. Banks – były chwile, że mocno irytowała mnie ta dziewczyna, jej zachowanie, sposób bycia, uczucia do brata, nie zawsze potrafiłam ją zrozumieć.

Niesamowity, specyficzny klimat, czuję podziw dla wyobraźni autorki. Tajemnice, mroczne zaskakujące sytuacje, wiele niewiadomych, kłamstwa, manipulacja. Skomplikowana, trudna miłość, zauroczenie, fascynacja, pożądanie. Wzajemne zależności i układy. Piękno prawdziwej przyjaźni. Ciągła walka ze sobą i swoimi słabościami. Opisy seksu bardzo odważne i mocne, z każdej strony czujemy seksualne napięcie. Przemoc domowa, brutalność, agresja. Przepełnione bólem, smutkiem, trudne chwile z przeszłości. Zdrada, zemsta, sprawiedliwość.

Powieść jest pełna mroku, nerwowego napięcia. Wywołała we mnie ogromne, często bardzo sprzeczne emocje. Autorka dała nam coś rewelacyjnie dobrego, niejasnego, przepełnionego gniewem. Z niecierpliwością czekam na cd. Za książkę dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

1 komentarz

Leave a Response