„Boss of Me”

Autor: Tia Louise

Cykl: „Fight for Love” (tom 1)

Wydawnictwo NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 288

Data wydania: sierpień 2020 r.

Wciągający, pikantny romans biurowy. Miło spędzony czas.

   „Celowo przedawkował. Chciał umrzeć bo nie mógł się uwolnić od wspomnień”.

Relacja szef – podwładna, bardzo schematycznie, prawda? Jak jest rzeczywiście? Patton to były wojskowy, po ojcu odziedziczył firmę, jego styl życia jest bardzo rozrywkowy.  W stosunku do swoich pracowników jest bardzo wymagającym i nieugiętym szefem. Przy tym niesamowicie przystojny i seksowny. Jest bardzo pewny siebie, bywa złośliwy, nie przebiera w słowach. Powszechnie budzi respekt i strach, nie brakuje mu jednak empatii i zrozumienia dla innych, szczególnie przyjaciół. Raquel właśnie skończyła studia i zatrudniła się w jego firmie. Po ostrzeżeniach siostry, nie liczyła na miłe przyjęcie, ale nie spodziewała się, że może być aż tak okropnie. Raquel to miła, sympatyczna, ambitna i pewna siebie kobieta. Zostało jej narzucone masę obowiązków, ma sobie radzić. Nie jest to łatwe, zwłaszcza, że znalazła się w samym środku męskiej dominacji i arogancji. Obserwując swojego szefa – bardzo jej się podoba – zaczyna w nim dostrzegać to coś… Widzi, że jego pyszałkowata, arogancka, pewna siebie osobowość i postawa ukrywają bolesną prawdę. Czy Raquel da sobie radę? A może to właśnie szef wyciągnie do niej pomocną dłoń?

Muszę przyznać, że zostałam pozytywnie zaskoczona, jest to trochę inna odsłona „romansu biurowego”. Akcja toczy się dynamicznie, niepokoi i niesie emocje. Fabuła bardzo ciekawa, głęboko ukryte tajemnice wzmagają apetyt na czytanie i podsycają zainteresowanie. Styl autorki dobry, lekki, przyjemny. Jest dosadnie, z pazurem, realnie i z humorem. Bohaterowie ciekawie przedstawieni, zróżnicowane, złożone osobowości. To Patton wzbudził moją sympatię, za traumatycznymi przeżyciami i arogancką postawą kryje się dobry i sympatyczny facet. Narracja prowadzona jest naprzemiennie z perspektywy Raquel i Pattona, doskonale widzimy, co czują, znamy ich myśli i zamiary. Na uwagę zasługują koledzy Pattona, są dla siebie jak bracia, za nimi trudna i bolesna wojskowa przeszłość. Nieustannie muszą mierzyć się z jej konsekwencjami. Demony przeszłości wyskakują w najmniej niespodziewanych momentach. Ich rozmowy, nieustające docinki wywołują uśmiech. Mocne, pikantne opisy seksu, idealnie wplecione w całość.

Głęboko skrywane, bolesne tajemnice z przeszłości. Pokomplikowane, niełatwe, chwilami bardzo dynamiczne relacje. Piękno przyjaźni, wsparcie, bezinteresowność, niesienie pomocy, odpowiedzialność za innych. Fascynacja, pożądanie, miłość. Zachodzące zmiany, czy na lepsze? Stopniowe pod wpływem miłości, wychodzenie ze swojej „bezpiecznej” skorupy, nie jest to łatwe. Ból, cierpienie, niemoc, przygniatające wyrzuty sumienia.

Przyjemna, lekka, pikantna, wywołująca uśmiech opowieść. Dość przewidywalna, czyta się ją bardzo szybko, był to przyjemnie spędzony czas. Zakończenie trochę przesłodzone, podobało mi się. Za książkę dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

  1. Ja nie ufam romansom biurowym. Wydaje mi się, że w tym gatunku nie może być już nic zaskakującego, a jednak piszesz, że było inaczej. Przemawiają do mnie te tajemnice z przeszłości, to wątek, któremu chętnie przyjrzałabym się bliżej.

Leave a Response