“RAW”

Autor: Belle Aurora

Seria: “Raw family” (tom 1)

Tłumaczenie: Iga Wiśniewska

Gatunek: literatura obyczajowa, romans, erotyk

Liczba stron: 358

Data wydania: 10 lipca 2019

Zostałam kompletnie zaskoczona przez autorkę, znaną mi do tej pory z serii “Friend-Zone”. “Raw” okazał się zupełnie inny. Jest to książka mocna, brutalna, pełna intryg i kłamstw. Wywołała we mnie kompletnie skrajne emocje. 

  “Dopóki nikt cię nie pokocha, jesteś nikim”.

Lexi to młoda, wykształcona, samodzielna kobieta, ma za sobą bardzo trudne dzieciństwo. Zły ojciec, obojętna matka, poniżanie, ucieczki. W wieku szesnastu lat znalazła się na ulicy. W pewnym momencie los się do niej uśmiecha, dostaje swoją szansę. Kończy szkołę, dostaje pracę o jakiej marzyła, jest opiekunką socjalną, zajmuje się trudną młodzieżą. Swojej pracy poświęca się i angażuje całkowicie – kocha to robić. Jest bardzo sumienna, uczciwa, dobrze zorganizowana, dzieciaki wiedzą, że zawsze mogą na nią liczyć. W pewnym momencie uświadamia sobie, że jest obserwowana. Ma stalkera, jest to facet, który swoją twarz, chowa za kapturem. Lexi czuje z jednej strony, poczucie zagrożenia i przerażenie, a z drugiej jakiś dziwny, racjonalny spokój i pewność, że ten facet jej nie skrzywdzi. Dziwne, prawda? W końcu staje twarzą w twarz ze swoim prześladowcą. Od tego momentu nic już nie będzie takie samo. Jej życie zostanie przewrócone do góry nogami, dosłownie.

  “Wszystko jest w nim szorstkie. I brutalne. I nieskrepowane. Jest jak rozszalały ogień. A ja jestem kruchą ćmą, która ciągnie do płomienia. Prędzej czy później się sparzę. Wiem to”.

Kim jest nieznajomy mężczyzna w kapturze? Co ukrywa? Czego od niej chce? Lexi zostaje napadnięta, sprawca próbuje ją zgwałcić i wtedy do akcji wkracza on. Staje w jej obronie, pomaga jej. Nie daje sprawcy żadnej szansy, rozprawia się z nim bardzo brutalnie. Facet zdejmuje kaptur, ujawnia swoją twarz. Nie wygląda łagodnie, wręcz przeciwnie, ma na sobie pełno tatuaży, ciemne, mroczne spojrzenie mrozi krew w żyłach, jest poważny, groźny, wydaje się być człowiekiem niebezpiecznym. Twitch – tak się przedstawia – jak się wkrótce okazuje ich spotkanie nie jest przypadkowe. Wszystko zostało dokładnie zaplanowane, a Lexi ma ponieść karę, ma cierpieć za to, co zrobiła w przeszłości. Jak to wszystko się potoczy? Czy Twitch będzie w stanie skrzywdzić Lexi? 

   “Nigdy nie pozwolę jej odejść”. 

Ta opowieść dała mi nieźle popalić, czegoś takiego kompletnie się nie spodziewałam. Autorka całkowicie mnie zaskoczyła, przyparła do muru. Nie mogłam oderwać się od tej pokręconej opowieści. Akcja mknie bardzo szybko, zaskakuje, działa na nerwy, pobudza wyobraźnię. Styl autorki jest bardzo plastyczny, zupełnie inny niż w innych jej książkach, które do tej pory przeczytałam. Tutaj znajdziemy ostry pazur autorki, który poraża otwartością i brutalnością. Zdecydowanie nie jest miło, słodko i romantycznie. Język jakim posługuje się autorka jest pełen wulgaryzmów i mocnych epitetów. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, są swoim przeciwieństwem. To  z ich perspektywy toczy się akcja w książce. Przez co mamy swobodny i dokładny wgląd w ich myśli, serca i uczucia. Lexi jest dobrą, szczerą, empatyczną osobą. Twitch ma władzę, pieniądze, budzi respekt i żyje według swoich zasad. Nie przejmuje się i nie liczy z nikim. Arogancki, pewny siebie, inteligentny socjopata, niesamowicie przystojny. Co skrywa pod maską obojętności?

    “W niemożliwości decydowania o sobie jest coś jednocześnie wyzwalającego, ale i przerażającego. Oddanie komuś kontroli to poważna sprawa i oznaka zaufania”. 

Jest mocno, intrygująco, niebanalnie, mało przewidywalnie. Książka ma bardzo specyficzny klimat, nie każdemu może się spodobać. Dla mnie była to niezapomniana wędrówka w głąb ponurych ludzkich dusz i serc, które spragnione są zainteresowania i miłości. Ten mroczny przekaz autorki bardzo mi się podobał. Zakończenie spowodowało, że miałam ogromną ochotę rzucić książką! Wywołało we mnie niedowierzanie, irytację i szok. Jak długo przyjdzie mi czekać na drugi tom? 

Niekochane dzieci, krzywdzone, wykorzystywane, poniżane. Poprawczak, szansa na nowe, lepsze życie, samotność. Duże pieniądze, handel narkotykami, przemoc, okaleczenia, pobicia, morderstwa. Mroczny przestępczy świat. Gniew. Seks bardzo brutalny, gwałtowny, pełen przemocy, dominacji. Bez jakichkolwiek zahamowań, wyuzdany i… niosący spełnienie. 

   “Ostro, brutalnie, nieprzyzwoicie jak diabli”. 

Powieść zaskoczyła i zauroczyła mnie totalnie. Spodobała mi się i spowodowała, że chwilami moje serce biło szybciej, wstrząsnęła mną i dała do myślenia. Chcę jeszcze! Za książkę dziękuję Wydawnictwu NieZawykłe. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response