Unikalny tekst

„Artystka”

Autor: Daniel Lachendro

Wydawnictwo Novae Res

Gatunek: literatura obyczajowa, erotyk

Liczba stron: 284

Data wydania 03.04.2020 r.

Udany debiut, zaskakująca powieść obyczajowa i erotyk w jednym.

      „Tylko miłość wyzwoli cię od mroku, który w sobie nosisz”.

Bolesne i bardzo trudne dzieciństwo kładzie się cieniem na życiu Raula. Demony z przeszłości nieustannie mu towarzyszą, nie może w żaden sposób się ich pozbyć. Jedyną odskocznią i zapomnieniem są chwile spędzone z Alice. Młody chłopak próbuje ruszyć do przodu, skończył szkołę, chce podjąć pracę. Mieszka z matką i młodszym bratem. Jego relacja z Alice bazuje na przyjaźni i ognistym seksie. Raul nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłoby łączyć ich coś więcej, prawdziwe uczucie. Gdy w końcu uświadamia sobie, kim dla niego stała się Alice, jest za późno. Czy zdruzgotany i załamany będzie wstanie ruszyć do przodu?

Akcja toczy się szybko, zaskakuje emocjami i intryguje. Fabuła krąży wokół wewnętrznych rozterek naszego bohatera i seksu… Jest szczerze i bardzo mocno. Opisów ostrego seksu, idealnie wkomponowane w całość. Styl autora bardzo lekki, z licznymi wulgaryzmami. Ciekawie wykreowani bohaterowie, ludzie o skomplikowanych osobowościach. Narracja toczy się z perspektywy Raula, doskonale widzimy, czym kieruje się w życiu, z czym nieustannie toczy wewnętrzną walkę. Raul nie jest złym człowiekiem, chociaż nie do końca go polubiłam. Bywa agresywny i wybuchowy. Koszmary dzieciństwa nieustannie mu towarzyszą, chłopak nie potrafi się od niego odciąć. Ma problemy z nawiązywaniem nowych znajomości i z koncentracją. Całość wypada dobrze, chociaż zabrakło mi szerszego spojrzenia na Alice. Dziewczyna odgrywa istotną rolę w życiu Raula.

Autor w swej powieści porusza trudne i bolesne tematy. Dzieciństwo Raula, było koszmarem. Wkracza w dorosłe życie, próbuje odnaleźć się w świecie wzajemnych zależności i znaleźć w nim swoje miejsce. Jak każdy młody człowiek lubi się zabawić, wypić, poużywać, jednak nie przekracza określonych granic, które sam sobie narzucił. Ma swoje plany, marzenia, pragnie się rozwijać. Trudne, pokomplikowane relacje rodzinne. Wsparcie od przyjaciół, matki, brata. Pożądanie, spełnianie swoich fascynacji seksualnych. Wewnętrzne rozterki, podejmowanie trudnych, wiążących decyzji, bezowocne próby wybaczenia.

Trudne życie młodego człowieka. Ciekawa, dobra i emocjonalna historia. Zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło. Autor pojechał po całości. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Novae Res. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

4 komentarze

Leave a Response