Unikalny tekst

“Bez ciebie”

Agata Przybyłek
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Czy po przerażających przejściach, które zastawiają głębokie rany na ciele i duszy, można się podnieść i zacząć nowe życie? Katarzyna jest całkowicie uzależniana od męża, który znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Jest krok od tragedii, w każdym momencie mąż może posunąć się za daleko. Ile jest w stanie znieść? Czy światełko w tunelu zaświeci dla niej?
Agata Przybyłek to pisarka i psycholog. Zaczęła pisać, żeby poradzić sobie z trudnymi emocjami po zawodzie miłosnym. Pisze lekko, zabawnie, ale nie stroni od trudnych tematów. W swoich książkach porusza problemy, każdej z nas. Jak mówi w wywiadach, jej książki pisze samo życie. 
Wszystko z boku wygląda wręcz idealnie. Szczęśliwe, młode małżeństwo, dobrze sytuowane. On szanowany prokurator, ona niezwykle atrakcyjna kobieta. Tworzą piękną parę… Ale to tylko pozory. Za zamkniętymi drzwiami rozgrywa się dramat. Katarzyna jest całkowicie bezwolna, uzależniona od męża pod każdym względem. Boi się go i kocha jednocześnie.
     “Nie umiała przestać go kochać i tak naprawdę to bolało ją najbardziej. Z tej ślepej miłości zgadzała się na wszystko. Byle tylko czuć jego bliskość i mieć pewność, że on też ją kocha.”

Jej życie to ciągły strach i robienie wszystkiego, aby go zadowolić. Robi to wszystko po cichu nikomu się nie skarżąc. Jest bardzo samotna i odizolowana od wszystkich. Zabronił jej wszystkiego, nie wolno wyjść jej nawet na zakupy, nie wspominając o znajomych. Patrząc na jej postępowanie, czy możemy ją obarczać winą? Co do tego doprowadziło? Colin jest w rzeczywistości tchórzem, pozbawianym jakichkolwiek zasad. Praca bardzo go pochłania, zależy mu na pieniądzach i prestiżu. Jednak jest bardzo stresująca a żona jest idealnym workiem treningowym na odreagowanie. Za wszystkie swoje niepowodzenia i bezsilność, karze żonę, którą podobno kocha. Jak długo by to trwało, czy doprowadziło by do tragedii, gdyby nie teściowa Katarzyny. Znalazła ją przypadkiem, pełna niedowierzania  w okrucieństwo swojego syna. Bierze sprawę  w swoje ręce i postanawia pomóc Kasi. Pojawia się Alan. Resztę musicie przeczytać sami. Zapewniam, dużo się dzieje i to wcale nie po mojej myśli.
Bardzo prawdziwa, do bólu. Za iloma drzwiami rozgrywają się takie dramaty? Dlaczego boimy się o tym mówić? Dobrze się czytało, pomimo całego zła, nie wiem kiedy skończyłam. Targały mną emocje, niedowierzanie, jak można być tak bezwolnym? Ale czy ja mam prawo oceniać? Autorka pokazała, jak bardzo główna bohaterka ma zniszczoną psychikę. Boi się wszystkiego i wszystkich. Czy zdoła wrócić do normalności? Pomimo trudnego i brutalnego tematu, udało się Agacie Przybyłek zrobić to w sposób delikatny i z wyczuciem. Akcja toczy się bardzo szybko, główni bohaterowie wnikliwie przedstawieni. Bardzo realni i prawdziwi. Książka niezwykle prawdziwa, emocjonalna, niedająca przejść obok bez zastanowienia. Polecam wszystkim, którzy kochają książki o życiu, przeciwnościach losu, migającym światełku w ciemnym tunelu, które daje nadzieję na lepsze jutro:)
Zakończenie rozłożyło mnie na łopatki, to nie tak miało być! 
   
Inne książki autorki:
1. “Bądź przy mnie zawsze”
2. “W promieniach szczęścia”
3. cdn..
Cykl: “Miłość i inne szaleństwa”:
1. “Ja chyba zwariuję!”
2. “Wierność jest trudna”
3. cdn…
1. “Bez ciebie”
2. “Jeszcze raz”
Cykl: “Nie zmienił się tylko blond”:
1. “Nie zmienił się tylko blond”
2. “Nieszczęścia chodzą stadami”
3. “Grzechu warta”
Cykl: “Takie rzeczy tylko z mężem”
1. ” Takie rzeczy tylko z mężem”
2. ” Kobiety wzdychają częściej”
3. “Małżeństwo z odzysku”
4. “Żona na pełen etat”
“Przyjaciółki” – współpraca z Natalią Sońską               
“Przytulajka” – współpraca z innymi pisarkami.
Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response