Unikalny tekst

„Bez tchu”

Autor: K.A. Figaro

Cykl: „Prosty układ” (tom 5)

 Seria: Rozchwiani

Wydawnictwo Lipstick Books

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 400

Data wydanie: listopad 2020 r.

Rewelacyjne zakończenie serii! Emocje, niespodziewane zwroty akcji i gorący seks.

      „Otworzył mi oczy, jak strasznie został skrzywdzony już na początku swojego życia. Nikt mu nie pokazał, czym jest miłość. Jego dzieciństwo było całkowitym przeciwieństwem mojego…”

Kolejny, ostatni już tom serii „Rozchwiani”. Byłam ogromnie ciekawa jak potoczą się dalsze losy naszych bohaterów. Czy w końcu znajdą szczęście, upragniony spokój i spełnienie? Łucja dokładnie zdaje sobie sprawę ze swoich uczuć i pragnień, chociaż boi się otwarcie do nich przyznać. Za dużo bólu i cierpienia… Po nagłej śmierci Sebastiana jest zmuszona do pozostania w kraju, musi zająć się firmą. Spotkanie z Dymitrem to tylko kwestia czasu. Cały czas kibicowałam Dymitrowi, wszyscy dobrze wiemy, jaki jest, co zrobił… pomimo tego cały czas chciałam, żeby Łucja i Dymitr byli w końcu razem. Jednak Aleks – niesamowity facet, kompletnie nic nie mogę mu zarzucić… W końcu przyszedł czas na odkrycie wszystkich tajemnic i doprowadzenie spraw do końca. Czy ich córeczka, która jest wierną kopią Dymitra połączy naszą parę?

Akcja toczy się dynamicznie, intryguje, niepokoi. Fabuła dotyka trudnych relacji międzyludzkich, wzajemnych zależności. Intryga goni intrygę, dreszczyki emocji rośnie, niecierpliwość wzrasta. Co jeszcze autorka zgotuje naszym bohaterom? Pani Figaro pisze bardzo lekko i płynnie, czytanie od początku do końca było dużą niespodzianką i przyjemnością. Całość dokładnie przemyślana i spójna. Ciekawie ukazani bohaterowie to ludzie pełni wad i zalet, ze sporym bagażem życiowych doświadczeń, niekoniecznie tych pozytywnych. Skomplikowane, niejednoznaczne, barwne osobowości. Między Łucją a Dymitrem, aż kipi od skrywanych, prawdziwych emocji. Nienawiść, niechęć miesza się z miłością i pożądaniem. Czy Łucja kolejny raz zaryzykuje? Igor, który pała chęcią zemsty, czy uda mu się namieszać w ich życiu? W całość idealnie wplecione, namiętne, pikantne sceny seksu. Pięknie to wyszło!

Złożona, czasami przekorna ludzka natura, ile jesteśmy w stanie znieść? Ogromne uczucia, ich siła, fascynacja, namiętność. Dużo bólu, cierpienia, zła i goryczy. Strach przed ponownym zaufaniem. W naszych bohaterach zachodzą znaczne zmiany, Łucja nie jest już tą naiwną, pokorną dziewczyną. Życie nauczyło ją walki. Staje się zadziorna, pyskata, niepokorna i odważna. W Dymitrze też zachodzą zmiany, bardzo chce uczestniczyć w życiu córeczki i pragnie wybaczenia Łucji. Stopniowo odkrywamy traumatyczne dzieciństwo Dymitra, które trwale wycisnęło na mim swoje piętno.  Naiwność, która może się źle skończyć.

Aż żal, że to już koniec. Miłość jej niezwykła siła, która zniesie i przezwycięży wszystko. Pięknie opowiedziana historia, chwile przepełnione szczęściem, radością i te pełne bólu, cierpienia, goryczy. Wciągający romans z pikantnymi wątkami erotycznymi, bardzo skrajne emocje. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Lipstick Books, bardzo polecam całą serię 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

1 komentarz

Leave a Response