Unikalny tekst

„Crow”

Autor: A. Zavarelli

Cykl: „Boston Underworld” (tom 1)

Tłumaczenie: Tomasz Kupczyk

Wydawnictwo NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 334

Data wydania: listopad 2020 r.

Jeżeli lubicie mafijne książki, to ta pozycja będzie idealna! Jest tu wszystko to, co w takich powieściach powinno być 🙂 Pierwszyzny tom zagranicznej serii o irlandzkich i rosyjskich mafiosach niesie ogromne emocje, zaskakuje i intryguje. Dzieje się, oj dzieje!

      „W świecie składającym się z tysięcy odcieni bieli oraz czerni zaciera się granica miedzy dobrem, a złem”.

Mackenzie Winder to dziewczyna, która ma w sobie pasję, ogromną siłę i odwagę. Wychowywała się bez matki, jej ojciec był bokserem, wychował ją na twardą, niezależną i nigdy nie poddająca się osobę. Po jego śmierci  jej życie bardzo się zmieniło. Gdy po niespodziewanym zaginięciu przyjaciółki Talii, policja nic nie robi, Mack postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Za wszelką cenę będzie próbowała odnaleźć Talię, z którą była bardzo zżyta. Podejrzewa, że za zaginięciem dziewczyny stoi niebezpieczna organizacja przestępcza. Aby dowiedzieć się prawdy, Mack musi wniknąć w jej szeregi. Na jej drodze staje Lachlan  Crow, niebezpieczny, brutalny, pewny siebie mężczyzna, który jest drugi w kolejce do bycia królem w mafijnym świecie.

     „Rodzina, lojalność, honor i krew. Tylko te rzeczy są prawdziwe.”

Akcja powieści toczy się bardzo dynamicznie i intryguje. Fabuła krąży wokół pary głównych bohaterów i bardzo wyraźnie ukazuje mafijny, niebezpieczny, pełen przemocy świat. Autorka pisze bardzo przyjemnie, lekko, płynnie, potrafi oddać emocje jakie targają bohaterami w sposób wyraźny, szczery i realny. Ciekawie wykreowani bohaterowie, barwne, silne, niejednolite osobowości. Każdy z nich ma za sobą trudną, pełną mroku i tajemnic przeszłość. Narracja prowadzona jest naprzemiennie z perspektywy Mack i Crowa, dokładnie widzimy co czują, myślą, czym się w życiu kierują. Znamy ich zamiary i widzimy jak postrzegają innych. Czy ich polubiłam? Muszę przyznać, że Mack wzbudziła we mnie sporą sympatię, jednak były chwile gdy bardzo mnie irytowała. Jest prawdziwą, nieulęknioną  wojowniczką, pyskata, pewna siebie, zadziorna. Crow to przystojny, władczy, nieugięty, niebezpieczny gangster, który głęboko ukrył swoje szczere serce. Jest gangsterem z krwi i kości, całe swoje życie oddał mafii, a tu nagle zjawia się w jego życiu Mack i wywraca je do góry nogami. Obydwoje wiele w życiu przeżyli, ich trudna przeszłość odcisnęła na nich trwałe piętno. Nie brakuje ostrych gorących scen seksu.

        „W czasach gdy każdy dzień był walką o przetrwanie, nie chciałam, żeby komuś na mnie zależało.”

W powieści znajdziemy całkiem sporo o wzajemnych zależnościach i powiązaniach mafijnego świata. Dwie ogromne organizacje przestępcze irlandzka i rosyjska, próbują zawrzeć pokój, wypracować kompromis. Narkotyki, wymuszenia, handel żywym towarem. Mroczny, niebezpieczny, nieprzewidywalny w swym okrucieństwie świat, pozbawia wszelkich złudzeń, do czego zdolny jest człowiek. W sam środek tego zamieszania, w którym aż wrze od przemocy, pakuje się Mack. Dziewczyna jest zdesperowana, za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się, co przydarzyło się jej przyjaciółce. Czy jeszcze żyje? Piękno i siła prawdziwej przyjaźni, poświęcenie, troska, szukanie odpowiedzi, nie zważając na to co przyniosą. Nieśmiało rodzące się uczucie, strach przed zaufaniem, wzajemna fascynacja, pożądanie. Lojalność, szacunek, szczerość.

Pełna napięcia i licznych zwrotów akcji bardzo dobra powieść mafijna, okraszona spora dawką pikanterii. Ukazuje ile jesteśmy w stanie zrobić dla drugiej osoby. Pięknie i mocno to wyszło! Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Za książkę dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe. Bardzo polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response