Unikalny tekst

„Czas na ciszę”

Autor: Anna Dąbrowska

Cykl: „Płomienie” (tom 3)

Wydawnictwo Novae Res

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 364

Data wydania: listopad 2020 r.

Poruszająca opowieść, przepełniona bólem, niepokojem, wewnętrzną walką. Zostanie we mnie na dłużej. Trzecia część muzycznej serii “Płomienie”.

       „Czasami jestem zbyt zmęczona, by czuć żal wobec życia. Zbyt zmęczona, by wykrzesać siły na miłość”.

Oksana jest utalentowaną muzycznie, młodą, skromną, pracowitą dziewczyną. Ma niesamowity głos, który potrafi ogrzać i poruszyć niejedno serce. Mieszka w małej wiosce z ojcem i bratem. Zaznała w swoim życiu wiele goryczy i smutku. Jako mała dziewczynka straciła matkę, a jej młodszy brat jest śmiertelnie chory. Wszystkie jej marzenia wydają się mało istotne w porównaniu z tym, co dotyka jej brata. Podejmuje trudną decyzje i stawia wszystko na jedną kartę. Chce wziąć udział w eliminacjach do popularnego konkursu muzycznego. Podejmując wyzwanie, ma nadzieję, ze wygrana pomoże jej w leczeniu brata, sfinalizuje jego operację. Na jej drodze niespodziewanie pojawia się Kosma. Facet jest muzykiem, rockmenem, który po rozpadzie zespołu wraca w rodzinne strony. Jest też członkiem Jury w konkursie, w którym Oksana zamierza wziąć udział. Obydwoje mają za sobą bolesną i nieciekawą przeszłość. Czy dwoje ludzi, których różni kompletnie wszystko ma szansę na szczęście? 

Powieść całkowicie przykuła moją uwagę. Akcja toczy się swoim rytmem, a budowane stopniowo napięcie intryguje. Fabuła jest bardzo emocjonalna, ukazuje trudną codzienność naszych bohaterów. Pani Anna ma bardzo przyjemny lekki styl. Szczere, realnie, z wyczuciem i umiejętnie ukazane uczucia, jakie targają naszymi bohaterami. Ciekawie zbudowane postacie. Charakterne, pokomplikowane osobności, przy tym bardzo swojscy, normalni. Do obojga poczułam sporą sympatię. Oksana jest bardzo spokojną osobą, nie ma w nikim wsparcia. Ojciec zajęty synem, nie zauważa córki. Ma niskie poczucie własnej wartości, brak wiary we własne umiejętności, zdolności. Dużo przeszła w swoim życiu. Kosma to bardzo skomplikowany człowiek, demony jego przeszłości nieustannie przywołują mrok w jego duszy. Jest mężczyzną charyzmatycznym i pełnym tajemnic. Pod maską pozorów i luzu skrywa swoją prawdziwą twarz.

Spełnienie marzeń, pogoń za nimi, dążenie do celu. A co jeśli w życiu dochodzi to sytuacji, kiedy wszystko to musimy pozostawić i zająć się czymś ważniejszym? Trudne decyzje i ich konsekwencje. Nie zawsze jest nam dane, aby robić to, co chcemy, czy lubimy. Życie koryguje nasze plany, wybory, na plan pierwszy wysuwają się priorytety. Piękna, trudna miłość, uczucie, które wybucha nagle, z dużą siłą, przed tym nie da się uciec. Na drodze do szczęścia piętrzą się przeciwności losu. Stopniowe, istotne zmiany, jakie dochodzą w bohaterach pod wpływem drugiej osoby. Poświecenie, stawianie innych nad swoimi potrzebami. Tęsknota, nieustannie towarzyszący strach, troska o innych. Bezsilność, zagubienie, samotność.

Wyjątkowa opowieść o miłości, marzeniach, pokonywaniu przeciwności losu. Daje do myślenia, nie pozostawia obojętnym. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, nie spodziewałam się czegoś takiego. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Novae Res. Bardzo polecam 🙂 Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response