Unikalny tekst

„Czterdzieści plus”

Autor: Katarzyna Kostołowska

Wydawnictwo Książnica

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 286

Data wydania: wrzesień 2019 r.

Bardzo przyjemna, ciepła z  iskrą dobrego humoru powieść obyczajowa. Czas nieubłaganie płynie, minęło kilka lat i naszym bohaterką: Magdzie, Anicie, Karolinie i Aśce przybyło kilka nowych zmarszczek. Ale to nic! Życie jest piękne 🙂 Nowe wyzwania, nowe szanse, stare i nowe problemy. Jedno co trwa niezmiennie to ich niesamowita, szczera przyjaźń.

    “Nie tak planowała swoje życie, bo nie zakładała, że los może być aż taki złośliwy”.

Z prawdziwą przyjemnością przeniosłam się w  intrygujący i barwny babski świat. Kobiety zmagają się z niełatwą codziennością. Magda dobrze sobie radzi w prowadzeniu Czekolady, Karolina w dalszym ciągu, niestrudzenie szuka idealnego partnera, Aśka wyjechała do Londynu, a Anita urodziła dwoje dzieci. Prawdziwa przyjaźń i babska solidarność emanuje z każdej strony. Te kobiety wiedzą, że choćby nie wiem co się stało, one mają siebie nawzajem i zawsze mogą na siebie liczyć.

Akcja powieści toczy się swoim rytmem, wzbudza ciekawość i emocje. Fabuła krąży wokół poplątanych losów naszych bohaterek i intryguje. Autorka pisze lekko i przyjemnie co powodowało, że książkę wręcz pochłonęłam. Obserwowałam życie naszych bohaterek i traktowałam je jak swoje dobre znajome. Ich życie pełnych pasji, energii, rozterek i problemów życiowych. Wspólne pogaduchy, przy winie, do białego rana, teraz wyglądają trochę inaczej. Mogą pogadać, wyżalić się, popłakać, pośmiać. Zawsze mogą na siebie liczyć. Postacie bardzo dobrze wykreowane, wyraziste, pełne wad i zalet, samo życie. Bardzo je polubiłam, wszystkie, z żyłam się z nimi. Każda z nich jest inna, pozytywnie postrzelona. Niepodważalnym atutem powieści są płynne, lekkie z humorem i ciętym językiem dialogi. Ich czytanie wywoływało mój szczery uśmiech.

Pani Katarzyna bardzo umiejętnie i zajmująco ukazała spojrzenie kobiet w pewnym wieku. Nadal chcą żyć pełnią życia, cieszyć się z każdego dnia, pomimo nieubłaganie uciekającej młodości. Serdeczne, pełne zaufania i wzajemnego wsparcia relacje. Marzenia, damsko – męskie relacje. Trudne, złożone życiowe problemy, dylematy, na które zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie. Mądra, wartościowa i wciągająca opowieść. Niepowtarzalny urok Wrocławia i zaskakujący obraz Londynu.

Przepełniona niesamowitym humorem, ciepła, niosąca otuchę i chwilę wytchnienia, bardzo udana kontynuacja.  O przyjaźni, takiej na całe życie, szczerej, oddanej, wyrozumiałej, umiejącej powiedzieć prawdę prosto w oczy. Polecam, na odprężenie, chwilę relaksu. Uśmiałam się i wzruszyłam, kibicowałam naszym paniom, życzyłam im szczęścia. Czy znajdą to czego szukają? Koniecznie sprawdźcie, warto. Dobra zabawa gwarantowana. Za książkę dziękuję wydawnictwu Książnica. Czekam na c.d. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response