Unikalny tekst

“Dieta warzywno – owocowa dr Ewy Dąbrowskiej


Beata Anna Dąbrowska

Wydawnictwo: WAM
…”O diecie warzywno-owocowej coraz więcej się mówi i wciąż powiększa się grono osób, które przekonały się o jej dobrodziejstwie… Celem metody jest uruchomienie zdolności samoleczenia”…
Doktor Ewa Dąbrowska to pochodząca z Gdańska doktor nauk medycznych, specjalizująca się w zagadnieniach dotyczących wpływu żywienia na stan zdrowia ludzkiego. Jest autorem 50 prac naukowych i ponad 100 doniesień naukowych. Ma męża i dwóch synów.

A tak sama dr Ewa Dąbrowska mówi o autorce książki:

        

 “Autorką książki  “Przepisy diety warzywno – owocowej doktor Ewy Dąbrowskiej” jest moja wspaniała synowa Beata. Ma ona wspaniały dar – z łatwością tworzy ciekawe kompozycje potraw, które spełniają kryteria mojej diety. Z radością polecam tę książkę”
Autorka zachęca do stosowania diety warzywno – owocowej. Jak twierdzi niesie ona tylko pozytywne efekty.  Smaczne, aromatyczne, pełne witamin potrawy, które mają życiodajną moc. Polepszają i odbudowują wygląd skóry, niwelują uczucie zmęczenia, ograniczają infekcje i zwiększają odporność. Czy tak jest rzeczywiście?
Książka jest pełna apetycznie wyglądających przepisów przygotowanych tylko i wyłącznie z warzyw i owoców. Autorka twierdzi, że jedzenie, które spożywamy, może być najlepszym i jedynym lekarstwem jakiego potrzebuje nasz organizm. Zachęca do pokochania warzyw, owoców, ziół i  kiszonek. Do poznawania i delektowania się nowymi smakami. I rzeczywiście jest w czym wybierać. Przepisów jest bardzo dużo. Ich przygotowanie je proste i szybkie. Wspaniałe, zdrowe, pyszne, potrawy i sałatki – wypróbowałam! Zachęcam do ich wykonania. Może nie namawiam do przejścia od razu na dietę – jest bardzo radykalna i sama na pewno z niej nie skorzystam – ale sporo przepisów zagości u mnie na stole. Książka jest ciekawa, przejrzysta i bardzo ładnie wydana. Polecam 🙂
Inne książki autorki:
 “Dieta warzywno – owocowa  dr Ewy Dąbrowskiej i co dalej.”
 “Dieta warzywno – owocowa  dr Ewy Dąbrowskiej przepisy na wychodzenie.”
Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response