Unikalny tekst

„Fear you”

Autor: B.B. Reid

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka

Cykl: Broken Love (tom 2)

Wydawnictwo Kobiece

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 408

Data wydania: listopad 2020 r.

„Fear you” to wciągająca kontynuacja, która okazała się tak samo dobra jak część pierwsza. Skrajne i emocje i napięcie. Chłopak, który potrafi dotkliwie krzywdzić i dziewczyna, która z narastającą odwagą sięga po swoje pragnienia.

      „Przeszłość nie musi definiować tego, kim jesteś dzisiaj. I nie musi definiować tego, kim możesz być”.

Dalsze losy Lake i Keirana wciągają od samego początku, dużo i niespokojnie się dzieje. Lake oddała Keiranowi wszystko, co miała najcenniejsze. A ten wydaje się być nieczułym, aroganckim, groźnym, nieprzystępnym i pełnym sprzeczności facetem. Pała nienawiścią, która tłumi i przygłusza wszystkie inne odczucia. W końcu zaczyna zdawać sobie sprawę z własnych uczuć do Lake. Jak potoczą się ich losy? Czy w końcu spotka ich to, na co sobie zasłużyli? Co ukrywa Keiran i jak na jego tajemnice zareaguje Lake?

     „Nienawidziłem jej całym sobą, bo było to jedyne uczucie, które znałem. I wtedy dotarło do mnie, że dałem jej wszystko, co miałem. Była zmorą mojego życia, a jednocześnie powodem, dla którego żyłem”.

Akcja toczy się bardzo dynamicznie. Fabuła przepełniona emocjami, napięciem, tajemnicami. Autorka pisze lekko, płynnie, przyjemnie. Bardzo realnie, szczerze i z wyczuciem oddaje emocje, jakie targają bohaterami. A tych im nie brakuje, stopniowo poznajemy przeszłość Keirana. Zaczynamy rozumieć jego postępowanie, dlaczego stał się takim, a nie innym człowiekiem, co się do tego przyczyniło. Niejednokrotnie pisarce udało się mnie zaskoczyć, takiego rozwoju wydarzeń, raczej się nie spodziewałam. W końcu tajemnice ujrzą światło dzienne, a zagadki zostają rozwiązane. Uwagę zwracają ostre, dosadne dialogi. Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, osoby z trudną, bolesną przeszłością, niedoskonali, niejednoznaczni, pokomplikowane osobowości. Narracja toczy się z perspektywy Keirana i Lake, dzięki temu doskonale znamy ich myśli, uczucia, wewnętrzne rozterki i zmagania. W Lake odzywa się jej zadziorny pazur, dziewczyna zaczyna walczyć o swoje, co bardzo nie podoba się Keiranowi. W nim samym zachodzą wewnętrzne, pozytywne zmiany. Opisy seksu mocne, chwilami brutalne, pikantne. W ciemnym tunelu zaczyna delikatnie iskrzyć iskierka nadziei.

Brutalna, pełna agresji przeszłość Keirana w końcu ujrzała światło dzienne. Prawdziwa przyjaźń, młodzi ludzie, którzy zawsze i wszędzie mogą na siebie liczyć. Lake ma szczęście, że ma takich przyjaciół, znajduje u nich wsparcie. Kolejne morderstwa, porwania, przemoc, agresja, patologia. Pragnienie normalności, spokoju, próba zaufania, podania pomocnej dłoni. Związek, który pozostawia wiele do życzenia, trudna miłość, cierpienie, ból, brak szacunku. Nieustająca walka z przeciwnościami losu i realnym wrogiem. Kto z tej walki wyjdzie zwycięską ręką, a kto zostanie pokonany?

Poruszająca, przepełniona bólem historia miłości, która zrodziła się z nienawiści. Całkowicie mnie porwała, jest to powieść obyczajowa i mroczny erotyk w jednym. Pięknie wydana z niesamowitą oprawą graficzną – cieszy oko. Czekam na kolejny tom. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Kobiece. Polecam, książka zdecydowanie dla niegrzecznych czytelników 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

1 komentarz

Leave a Response