Unikalny tekst

“Głód miłości”

    Natalia Nowak-Lewandowska
         Wydawnictwo:  Replika
Książka “Głód miłości” jest opowieścią o trudnej miłości, o którą trzeba zawalczyć nie patrząc na przeciwności losu. Przeczytałam ją z niesłabnącym zainteresowaniem i dużą przyjemnością. Skąd  możemy wiedzieć co w kim siedzi, dlaczego tak a nie inaczej zachowujemy się? Pozory mylą i to często. Ludzie wierzą w to co widzą, rzadko dostrzegając prawdę. A ta bywa zaskakująca. Choroby psychiczne  to w dalszym ciągu w naszym kraju temat tabu. O nich nie mówi się głośno.
Natalia Nowak-Lewandowska jest wielką miłośniczką psów, morza, ostrego rocka i jogi. Tworzone w jej głowie historie musiały znaleźć ujście, dlatego z recenzentki stała się autorką książek. Dużo mówi, jeszcze więcej słucha. Kocha miasto im większe i głośniejsze tym lepiej. 
W książce autorka snuje swą opowieść wokół dwóch par. Grzegorz i Alina to młode, kochające się małżeństwo. Obydwoje mają dobrą pracę, biorą kredyt na zakup nowego, większego mieszkania. Niestety popadają w kłopoty finansowe. I ich stabilność zaczyna się sypać. Nie potrafią się porozumieć… Od zawsze Dawida i Grzegorza łączy prawdziwa, męska przyjaźń. Wiedzą, że mogą na siebie liczyć. Dawid – młody, wzięty adwokat, niezależny finansowo, zdeklarowany singiel. Zwolennik krótkich, niezobowiązujących układów. Jego pasją jest praca. Pewnego razu na przejściu dla pieszych potrąca kobietę. Odwiedza ją w szpitalu, nie może przestać o niej myśleć. Nawiązują romans, obydwoje chcą czegoś więcej… Jednak Marta – tajemnicza, piękna, wyciszona – wysyła mu sprzeczne sygnały. Zachowuje się bardzo niestabilnie, jest pełna niedomówień, dziwnych napadów złości. Odnosi się do niego z serdecznością, miłością i zainteresowaniem a po chwili robi się wściekła i traktuje go jak największego wroga. On czuje się w tym wszystkim zagubiony, przerasta go to. Ona zaczyna widzieć w nim cały świat, bezpieczeństwo, upragnioną stabilność.
  “Od pierwszej chwili, kiedy zobaczyła go pochylającego się nad nią, leżącą przed jego samochodem, wiedziała, ze nie pozwoli,  aby ten mężczyzna znikną z jej życia. W krótkim czasie stał się dla niej jedyną osobą, która mogła by ją zrozumieć i pokochać taką, jaka jest, nie oczekując niczego w zamian. Odkąd sięga pamięcią rodzice stawali na głowie, żeby Marta stała się normalna…”

Borderline – choroba, która dotknęła Martę. Choroba psychiczna. Charakteryzująca się wahaniami nastroju, napadami intensywnego gniewu, silnym lękiem przed odrzuceniem i gorączkowymi wysiłkami aby uniknąć odrzucenia, uczuciem braku sensu w życiu.
Jak postąpi Dawid? Czy pójdzie za głosem serca, pokona swoje lęki, nie ulegnie im, dla wygody i świętego spokoju? Czy zawalczy o Martę? Grzegorz i Alina – czy dogadają się? Ale tego dowiecie się czytając książkę.  
      
Pani Natalia stworzyła doskonałą opowieść o chorobie, przyjaźni i miłości. Miłości trudnej, namiętnej, prawdziwej, pełnej bólu, niepewności, strachu. Przyjaźni wystawionej na próbę. Autorka  wyraźnie nakreśliła głównych bohaterów, ich charaktery, wady i zalety. Niejednokrotnie identyfikowałam się z nimi. Co ja zrobiłabym na ich miejscu? Książka niesamowita, pełna emocji pięknie napisana.  Pokazuje, że o miłość trzeba walczyć.
Serdecznie polecam. 🙂
Książki autorki:
 “Pozorność”
 Cykl: “Teoria gier”:
           1.”Układanka”
              2.   cdn…  
 “Głód miłości”
 “Wybór M.” 
Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response