Unikalny tekst

“Hold You Close”

Autorki: Melanie Harlow, Corinne Michaels

Wydawnictwo: NieZwykłe

Tłumaczenie: Anna Kuksinowicz

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 288

Data wydania: 3 kwietnia 2019

Fantastyczna opowieść, pełna romantyzmu, niedomówień, utraty zaufania, braku szczerości i  tragicznych wydarzeń, które powodują radykalne zmiany w życiu. Autorki stworzyły coś naprawę przykuwającego uwagę. Miłość w wielu odsłonach, piękna i wzruszająca. Czy można jednocześnie kogoś kochać i nienawidzić?

London i Ian znają się od dziecka, ona kocha się w nim odkąd pamięta. On ją toleruje jako przyjaciółkę swojej siostry – Sabriny. W końcu dostrzega w niej kobietę. London oddaje mu się cała, z miłością, zaufaniem, wiarą i nadzieją na wspólną przyszłość. Ian ją odrzuca, zabawił się i zostawił. Czy aby na pewno? Czy za postępowaniem Iana nie kryje się coś głębszego. Mijają lata, a ich wzajemna relacja jest na granicy wzajemnej nienawiści i niechęci, a przede wszystkim niezrozumienia, braku szczerej rozmowy. Przez zbieg okoliczności są sąsiadami, co niestety skazuje ich na siebie. Pod uzewnętrznioną niechęcią, obydwoje skrywają swoje prawdziwe uczucia i pragnienia.

London ma 35 lat, jest typem kobiety bardzo poukładanej, pracuje jako analityczka finansowa, jest profesjonalistką nastawioną na karierę. Opanowana, racjonalna, uporządkowana. Mieszka z kotem, jak ognia unika głośnych imprez, nie czuje się na nich dobrze. Jest samotna, ale pogodzona z tym. Ian to 37 letni przystojny mężczyzna, cieszący się z tego co osiągnął, beztroski playboy, rozwodnik. Jest właścicielem nocnego klubu, który przynosi coraz lepsze dochody, imprezowicz, zmieniający kobiety jak rękawiczki. 

      “Dlaczego między nami wciąż iskrzy?

Jak to możliwe – nienawidzić kogoś, a jednak chcieć, żeby cię dotykał?”

Dochodzi do tragedii, ukochana siostra Iana i najlepsza przyjaciółka London wraz z mężem giną w katastrofie lotniczej. Osieracają troje dzieci. Na prawnych opiekunów zostają wyznaczeni Ian i London. Dla dobra dzieci, które kochają z całego serca i które są ich chrześniakami, muszą się dogadać, odrzucić wzajemne urazy, niechęć i pretensje. Czy jest to możliwe? Nie jest to łatwe, każde z nich ma swoje życie, obowiązki, zobowiązania. Czy pokonają swoje uprzedzenia, znajdą siłę i odwagę aby dać sobie drugą szans? Bardzo spodobał mi się ich stosunek do dzieci, bardzo ciepły, serdeczny, czuć w nim ogrom miłości, szczerości i przywiązania.    

Na każdym kroku widzimy ich wzajemną niechęć pomieszaną z wręcz elektryzującym wzajemnym przyciąganiem. Ich wrogość trwa prawie dwadzieścia lat. Gniew, frustracja, poczucie winy. Pożądanie i przyciąganie, któremu trudno się oprzeć. A mogło być tak pięknie… Przekazane przez ojca Iana wartości o sile, niezłomności i oparciu jakie powinien zapewnić mężczyzna kobiecie, mają swoje konsekwencje w postępowaniu Iana. Nie zawsze mają pozytywny wydźwięk. 

Bardzo ciekawy, a zarazem prosty styl autorek powodował niesamowitą przyjemność czytania. Przeczytałam bardzo szybko, zostałam wciągnięta w świat London i Iana i dobrze mi tam było. Opowieść jest prowadzona z perspektywy obojga naszych bohaterów. Dzięki czemu mamy swobodny i pełny dostęp w ich myśli, serca i duszę. Każdy z nich na swój sposób interpretuje przeszłość. Nie potrafią zdobyć się na szczerość. Są jak ogień i woda, mają bardzo różne charaktery. Momentami irytują, by za chwile wywoływać uśmiech. Autorki podbiły moje serce fabułą i poczuciem humoru, który uwidocznił się w rozmowach naszych bohaterów, ich ciętych i trafionych w punk ripostach. Uśmiałam się, wzruszyłam, miałam wielką nadzieję, że w końcu się dogadają.

“Hold You Close” nie jest tylko romansem, bardzo istotną rolę odgrywają tu dzieci, które niespodziewanie w jednej chwili tracą bezpowrotnie cały swój bezpieczny świat. Postać dwunastoletniej Morgan podbiła moje serce, ta dziewczynka mnie oczarowała. Jej postrzeganie świata, pełne mądrości i trafnych uwag spostrzeżenia, zawsze bardzo prawdziwe i szczere – rewelacja. Polubiłam ją.

Bardzo emocjonalna, przepełniona różnymi odcieniami miłości i pięknej przyjaźni. Wzrusza, chwyta za serce, budzi nadzieję. O pojednaniu w trudnej sytuacji, dawaniu drugiej szansy, przebaczeniu. Próbie podjęcia trudnej roli rodzica. Piękna, przykuwająca uwagę okładka. Zakończenie dość przewidywalne, bardzo romantyczne, spodobało mi się. Za książkę dziękuję wydawnictwu NieZwykłe. Polecam wszystkim lubiącym wciągające, emocjonalne, romantyczne historie.


Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response