Unikalny tekst

„I ja ciebie też!”

Autorki: Zuzanna Dobrucka, Beata Harasimowicz, Katarzyna Kalicińska

Wydawnictwo Burda Książki

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 280

Data wydania: październik 2020 r.

Cóż to za pozytywnie zakręcone babki! Powieść ukazuje prawdziwą, kobiecą przyjaźń, prawdę, która bywa zupełnie inna niż nam się wydaje i wywołuje szczery uśmiech. Wszystko to otulone świąteczną atmosferą.

        „Jeśli zaczynać życie od nowa, to tylko w święta”.

Agata, Laura i Wiktoria to o nich jest ta opowieść. Niesamowite, silne, uczuciowe, wrażliwe kobiety. Ich przyjaźń jest wielka, zawsze i wszędzie mogą na siebie liczyć. Poznały się, gdy stały u progu swoich karier zawodowych. Połączyła je wspólna pasja i to, że od samego początku znajomości „nadawały” na tych samych falach. Razem tworzą niesamowite, spójne trio. Agata jest reżyserem widowisk teatralnych, jest wdową, matką, związana z facetem z branży, liczy na jego oświadczyny. Laura to zdecydowana szefowa dużej stacji telewizyjnej, od lat szczęśliwa mężatka i matka trzech córek. Wiktoria jest właścicielką bardzo dobrze prosperującej agencji aktorskiej, ma syna, zdradzona przez męża, po rozwodzie, wciąż nie potrafi przestać go kochać. Uwikłana w związek z facetem, o którym tak naprawdę nic nie wie. Dzień wigilii niespodziewanie kończy się dla każdej z nich katastrofą.  

Autorki powieści to trzy przyjaciółki, producentki filmowe i telewizyjne. Świat, jaki opisują znają od podszewki. Akcja powieści toczy się dynamicznie i zaskakuje rozwojem wydarzeń. Fabuła ciekawie i intrygująco utkana, dopracowana i emocjonalna. Czuć zaangażowanie i pasję autorek. Panie piszą bardzo płynnie, lekko, plastycznie, czytanie od początku do końca było ogromną przyjemnością. Do tego dochodzi rewelacyjne, niesłabnące poczucie humoru, powodując raz po raz głośne wybuchy śmiechu. Bardzo ciekawie, realnie, swojsko ukazani bohaterowie powieści. Te kobiety są niesamowite, bardzo różnią się od siebie, każda ma swój świat, swoje rodziny i siebie nawzajem. Poczułam do nich ogromną sympatię.

Przyjaźń tych kobiet jest wręcz namacalna, wiedzą, że zawsze i wszędzie mogą na siebie liczyć. Wspierają się, stoją za sobą murem i potrafią mówić prawdę prosto w oczy. Jak popatrzymy z boku widzimy pełną harmonie i wspaniałe cudowne życie, a one same pewne siebie, wygadanie, zadbane, piękne, bogate. A jak jest naprawdę? Autorki ukazują, że nie zawsze wszystko jest piękne i przyjemne. Nie zawsze jest sielsko i tak jak sobie wymarzymy. Samotność, potrzeba kochania i bycia kochanym. Trudne relacje rodzinne, problemy w pracy i domu, depresja, zdrady, rozstania, alkohol. Kłótnie, niezrozumienie, brak wsparcia. Show biznes w całej okazałości, jego blaski i cienie.

Bardzo dobra powieść obyczajowa, pełna ciepła i optymizmu. O kobietach, ich niezłomności, sile i wytrwałości. Lekka, wywołująca głośne wybuchy śmiechu, pełna emocji i życiowych mądrości. Jedyny minus – zbyt szybko nadszedł koniec. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Burda Książki. Bardzo polecam, idealna chwila relaksu zapewniona 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

1 komentarz

Leave a Response