Unikalny tekst

“Majka”

Autor: Ewa Sosnowska

Wydawnictwo Novae Res

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 278

Data wydania: 06.02.2020 r.

Zaskakująca, ukazująca jak ważna w życiu jest przyjaźń i drugi człowiek. Jest to kontynuacja „Czekoladowego rendez-vous”.

        „Nie ma to jak życie pełne niespodzianek”.

Majka jest bardzo pogodną, serdeczną dziewczyną. Przyciąga do siebie zbłąkane dusze potrzebujące pomocy, rady, czy zwykłego, ludzkiego wysłuchania. Majka umie słuchać, jest bardzo empatyczną i szczerą osobą. Pracowita, zaradna, przebojowa, pozytywnie nastawiona do życia. Właśnie wyszła za mąż, jej wybranek Robert to bardzo sympatyczny facet, wspierający swoją żonę na każdym kroku. Razem prowadzą dobrze prosperującą kawiarnię. Mają swoje grono przyjaciół i licznych znajomych. Ich świat, codzienność to nieustający ruch. Cały czas się coś dzieje, nie ma mowy o nudzie.

        „W życiu wszystko się może wydarzyć”.

Akcja powieści toczy się bardzo szybko, nieustannie zaskakuje nowymi wydarzeniami. Fabuła krąży wokół nowożeńców i ich licznego grona znajomych. A tym nieustannie coś się w życiu przytrafia. Autorka pisze bardzo lekko i płynnie, czytanie było przyjemnością i nieustającą przygodą. Bohaterowie ciekawie wykreowani, zaskakujące i intrygujące postacie. Majka to niesamowita postać, polubiłam ją. Bardzo otwarta na drugiego człowieka, naturalna, taka swojska dziewczyna, do tańca i do różańca. Pomimo licznych obowiązków z prowadzeniem kawiarni, zawsze znajdzie czas by wysłuchać, porozmawiać, być. W dzisiejszych czasach to rzadkość. A temu wszystkiemu nieustannie towarzyszy aromat pysznej kawy i smak przepysznych czekoladowych wyrobów.

Powieść pozytywnie mnie zaskoczyła. Dała dobrą energię, ukazała – może trochę nierealny świat – ale dobrze się bawiłam. Pełna niespodzianek i zaskakujących zbiegów okoliczności. Miłość, przyjaźń, szacunek. Spełnianie się zawodowo, ambicje, marzenia. Zaskakujące wyprawy, nietypowe miejsca na wymarzony ślub. Potrzeba dużej wyobraźni i wytrwałości, aby takie marzenia zrealizować. Ale wszystko w życiu jest możliwe. Wystarczy dobra wola, dużo samozaparcia i odrobina szczęścia. Świat młodych ludzi, ich zaskakujące pomysły, niespożyta energia i wiara we własne możliwości.

Przyjemna, optymistyczna i lekka historia, uśmiech często gościł na mojej twarzy. Ukazuje jak ważna w życiu jest przyjaźń i wzajemna pomoc. Zwłaszcza w trudnych życiowych momentach. Za książkę dziękuję Wydawnictwu NovaeRes. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response