Unikalny tekst

“Milczące dziecko”

Sarah A. Denzil
Wydawnictwo:  FILIA
W żaden sposób nie potrafię sobie wyobrazić co poczułabym, gdyby nagle zaginęło moje dziecko. Sama myśl jest porażająca, nie do przyjęcia. Książka “Milczące dziecko” jest opowieścią o matce, której dziecko zostaje uznane za zaginione.
Sarah A. Denzil to brytyjska autorka thrillerów psychologicznych. Pochodzi z Derbyshire. Pod pseudonimem Sarah Dalton publikuje powieści z nurtu fantastyki młodzieżowej. Mieszka w raz z partnerem w hrabstwie Yorkshire, kocha życie na wsi.
Okładka książki jest bardzo wymowna w swoim przekazie i nie zwiastuje niczego dobrego. Emma Price, wie dokładnie co znaczy stracić kontrolę nad swoim życiem. Dowiaduje się tego w momencie zaginięcia syna. Aiden – sześcioletni chłopiec znika nagle podczas powodzi. Po jakimś czasie jego czerwona kurtka zostaje wyłowiona z pobliskiej rzeki. Jednak ciała nigdy nie odnaleziono. Zostaje uznany za zmarłego. Mija dziesięć lat, Emma stopniowo odbudowuje swoje życie. Nie jest to łatwe, przechodzi trudne momenty, jest w depresji. W końcu wychodzi za mąż, oczekuje drugiego dziecka. Zaczyna odzyskiwać kontrolę nad swoim życiem i wtedy wraca do niej Aiden.
 “Pochowałam cię – pomyślałam, patrząc na syna. – W głębi duszy odesłałam cię na wieczny spoczynek. Czy kiedyś mi to wybaczysz?  
Czy zasługiwałam na przebaczenie? Matki nie powinny się nigdy poddawać…”   
Aiden milczy, odkąd go znaleziono nie odezwał się do nikogo ani słowem. Na jego ciele widać blizny, które świadczą o koszmarze jaki przeżył. Był molestowany seksualnie. Chłopiec zna całą prawdę, dlaczego milczy? Czy nasi najbliżsi są tym za kogo się podają? Jakie maski nakładają na siebie? Co próbują ukryć? Śledztwo trwa, wolno posuwa się do przodu. Na jaw wychodzą zaskakujące fakty o ludziach z najbliższego otoczenia Emmy. Kto porwał chłopca? Jednak tego musicie dowiedzieć się sami, czytają książkę.
Historia Aidena całkowicie mnie pochłonęła. Wywołała we mnie całą masę emocji, trzymała w napięciu do końca. Świetnie napisana, autorka oddała bardzo realnie ogrom traumy, jaką przeżył Aiden. Książka  ukazuje przewrotność ludzkiej natury. Nigdy nie wiemy, co w kim siedzi. Opowieść jest przerażająca a jednocześnie bardzo autentyczna i prawdziwa.
Zachęcam do zapoznania się z lekturą 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response