Unikalny tekst

„Nadszedł ten dzień”

Autor: Monika Koszewska

Wydawnictwo Novae Res

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 446

Data wydania: wrzesień 2020 r.

„Nadszedł ten dzień” to kontynuacja „Kiedy nadejdzie ten dzień”. Jest to pełna swoistego humoru, intrygująca opowieść z rewelacyjnie wykreowaną główną bohaterką. Znajomość pierwszego tomu nie jest konieczna – nie czytałam pierwszej części – z łatwością odnalazłam się w całości.

    „W związki wkrada się rutyna , zniechęcenie, nuda. Ogień namiętności wygasa. A najgorsze jest, jak nigdy nie zapłoną”.

Maria to pewna siebie, inteligentna, wysportowana i pełna wewnętrznej energii trzydziestoletnia kobieta. Realizuje się zawodowo, pracuje w dużej firmie kosmetycznej. Głowę ma pełną pomysłów, z czego przełożeni są bardzo zadowoleni. Prawdziwa kariera staje przed nią otworem. Po służbowej podróży z Kijowa, wraca odmieniona, zakochała się. Czyżby w końcu trafiła na mężczyznę swojego życia? Czy to się uda? W pracy też bywa różnie, nieustannie rywalizuje z nią Justyna, która jest przekonana, że Marta stoi na drodze do jej prawdziwej kariery. Justyna nie przebiera w środkach, szkodzi jej jak tylko potrafi, jest o nią po prostu zazdrosna. Jak potoczy się relacja tych dwóch kobiet? Koniecznie sprawdźcie, dzieje się, oj dzieje 🙂

     „Bo cóż to jest miłość? Nikt nie wie”.

Trudno jest znaleźć złoty środek i pogodzić życie zawodowe z miłością w pracy. Akcja powieści toczy się dynamicznie, intryguje i zaskakuje. Fabuła jest emocjonalna, wzbudza ciekowość i dzięki zwariowanej bohaterce, trudna do przewidzenia. Nie ma mowy o nudzie. Styl autorki jest bardzo lekki, płynny, plastyczny, pełen dobrego humoru i ironii. Czytanie od początku do końca było przyjemnością. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, barwni, na wskroś realni, zwykli, niebanalni ludzie. Marta jest niesamowitą kobietą, od samego początku poczułam do nie ogromną sympatię. Przebojowa, energiczna, odważna, ambitna, radosna, finansowo niezależna. Bizneswoman w całej okazałości. Pełna wewnętrznego ciepła, jej bezkompromisowość nieustannie komplikuje jej życie. Jej codzienność to praca, praca, praca, siłownia i kosmetyczka.

Ciepłe, serdeczne relacje między ludźmi mieszkającymi w jednej kamienicy. W dzisiejszych czasach to rzadkość. Marta miała dużo szczęścia, że trafiła na takich sąsiadów. Jednak czy wszyscy dobrze jej życzą? Korporacja i jej pracownicy to bardzo specyficzne środowisko, gdzie krążące plotki są na porządku dziennym. Każdy z nas ma prawo do szczęścia, miłości, spełnienia marzeń. Ambicje, praca, szczera przyjaźń, rodzina, chwilami trudna codzienność. Zazdrość, nienawiść, zwykła ludzka zawiść, rzucanie kłód pod nogi. Pokomplikowane relacje męsko – damskie, alkohol, przemoc. Trudne życiowe wybory. Świat ekskluzywnych kosmetyków, zapachów, bogactwa, przepychu.

Bardzo pozytywna opowieść pełna energii, emocji, miłości. Samo życie. Czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko. Idealna pozycja na odstresowanie. Zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Novae Res. Bardzo polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

1 komentarz

Leave a Response