Unikalny tekst

„Nas dwoje”

Autor: Holly Miller

Tłumaczenie: Katarzyna Bieńkowska

Cykl: „Nas dwoje” (tom 1)

Wydawnictwo Muza

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 479

Data wydania: październik 2020 r.

Przepiękna, głęboko poruszająca powieść o miłości, która nie powinna się przydarzyć. Jest to zaskakująco dobry debiut!

      „Nie trzeba być bez skazy, żeby zasłużyć na miłość”

Joel jest dwudziestoośmioletnim weterynarzem i singlem już dawno temu dał sobie słowo, że nigdy się nie zakocha. I nie są to słowa rzucane na wiatr. Wie, że jeżeli kogoś obdarzy uczuciem, tę osobę na pewno spotka coś nieprzyjemnego, złego. Na jego drodze staje Callie, chłopak wie, że nie powinien, ale serce nie sługa. Callie nie może się pozbierać po tragedii jaką niedawna przeżyła. Jej najlepsza przyjaciółka Grace zginęła w wypadku. Ma trzydzieści cztery lata, jest ekologiem, ale pracuje w kawiarni  Bena, męża niedawno zmarłej przyjaciółki. Do kawiarni często zagląda Joel. Kobieta zwraca na niego uwagę. Oboje spragnieni miłości i obecności drugiej osoby zakochują się w sobie. Czy mają szansę na szczęści…  Niestety Joel doskonale wie jak to wszystko się skończy…

Całkowicie przepadłam i dałam się ponieść emocjom jakie niesie ta historia. Akcja powieści toczy się swoim rytmem, zaskakuje, intryguje. Fabuła dopracowana w każdym szczególe, niepokoi i absorbuje. Bardzo ciekawie ukazane wątki proroczych snów. Autorka pisze bardzo lekko, płynnie, plastycznie. Zaskakująco dobrze ukazuje emocje jakie targają naszymi bohaterami. Ich miłość jest jedyna, niepowtarzalna, prawdziwa. Pięknie przedstawione romantyczne chwile. Ciekawie wykreowani bohaterowie, barwni, niejednoznaczni o skomplikowanych osobowościach. Do obojga poczułam dużą sympatię. Joel to zmęczony swoim życiem, samotny facet, już dawno stracił nadzieję na normalne, spokojne, ustabilizowane  życie u boku ukochanej kobiety. W swoich snach widzi przyszłość osób na których mu zależy, które kocha. Nie zawsze są to przyjemne sny.

        „Uświadomiłam sobie, że z pewnością będę młoda, gdy nadejdzie koniec. Świadczy o tym intensywność udręki Joela…”

Uczucie dwojga młodych ludzi, zostaje poddane niejednej próbie. Czy na pewno z góry jest skazane na niepowodzenie? Trudne decyzje, od których nie ma odwrotu, a które mają decydujący wpływ na nasze życie.  Sytuacje bez wyjścia, wewnętrzne zmagania, rozterki. Poszukiwanie sensu życia, ciepła, bliskości drugiej osoby. Miłość szczera, prawdziwa gorąca, mająca posmak goryczy. Zdolna do poświęceń. Prorocze sny które są darem i jednocześnie przekleństwem. Każdy taki sen jest trudnym przeżyciem, jest bardzo wyraźny, często wręcz szokuje. Przygnębienie, uczucie pustki, żałoba po stracie bliskiej osoby.

Piękna, smutna, chwytająca za serce romantyczna opowieść o trudnej miłości. Nie jest to miła i łatwa historia. Łzy popłynęły. Niesie ogromną dawkę przeróżnych emocji, daje do myślenia, zadaje liczne pytania na które brak jednoznacznych odpowiedzi. Tu nie ma szans na szczęśliwe zakończenie, wywołało u mnie szybsze bicie serca… Za książkę dziękuję Wydawnictwu Muza. Bardzo polecam, nie tylko romantycznym duszyczką 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

1 komentarz

Leave a Response