Unikalny tekst

“Naznaczenie siódmego”

Autor: Dawid Niemiec

Wydawnictwo WasPos

Gatunek: kryminał, thriller

Liczba stron: 466

Data wydania: 23 sierpnia 2019 r.

Moje pierwsze spotkanie z autorem, zaliczam zdecydowanie do udanych. Historia zaczyna się całkiem zwyczajnie, stopniowo przykuwa uwagę i ogromnie intryguje.

       “Mam dziwne uczucie, że jest w tym coś jakby mrocznego. Jakbym dotknęła czegoś, co mnie po prostu przerasta”.

Główna bohaterka – Natalia, to kobieta po czterdziestce, rozwódka, ma ośmioletniego synka. To osoba bardzo pewna siebie, uparta i pyskata. Jest właścicielką dobrze prosperującego salonu kosmetycznego w Katowicach. Praca przynosi jej sporo satysfakcji i niezależność finansową. Coraz częściej, w jej życie, wkrada się jednak rutyna i monotonia. Z dużą pasją oddaje się amatorskiemu dziennikarstwu. Dostaje propozycję napisania artykułu o bardzo dziwnym i niepokojącym zdarzeniu. Sprawa dotyczy płonącego grobu. Pomimo prób ugaszania go, grobowiec nieustannie płonie. Natalia z ociąganiem i sporą niepewnością przyjmuje zlecenie. Sprawą zainteresowała się prokuratura, dokonano ekshumacji. Okazuje się, że zwłoki złożone do grobu przed siedmioma laty, są w stanie nienaruszonym, kompletnie nie uległy rozkładowi. Natalia pełna obaw zaczyna szukać wyjaśnienia tych dziwnych zjawisk. Podczas dziennikarskiego śledztwa, poznaje Adriana. Czy mężczyzna jest tym za kogo się podaje? Czy uda im się rozwiązać zagadkę? Koniecznie sprawdźcie, ta historia jest pełna niespodzianek i dziwnych nadprzyrodzonych zjawisk. A to co Wam zdradziłam to dopiero czubek góry lodowej.

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji, misternie utkana historia. Nerwowe napięcie wyczuwalne jest od samego początku i stopniowo wzrasta. Autor pisze bardzo lekkim, plastycznym językiem. Bohaterowie naturalni, interesująco wykreowani. Czytanie było dużą przyjemnością, wywoływało zaskoczenie i całą masę przeróżnych emocji i pytań. Świat stworzony przez pana Dawida jest fikcją literacką, jednak autor tak snuje swą opowieść, że wydaje się ona całkiem realna. Intryguje, zastanawia, fascynuje. 

Powieść o niepowtarzalnym klimacie. Duża dawka kryminału  z  wątkami obyczajowymi. Do tego bardzo ciekawie wpleciony w całość, wątek historyczny, opowieści z czasów Piastów, kult Vargasa, wąż pradawny. Mroczne siły,  tajemnice, dziwny niewytłumaczalny świat magii,  ezoteryka. Zjawiska, które w żaden sposób nie da się racjonalnie, ani naukowo wytłumaczyć. Realne zagrożenie dla życia. Walka dobra ze złem, przeznaczenie, które musi się wypełnić.

Zakończenie przynosi pełne wyjaśnienie i jasność sytuacji. Za książkę dziękuję Wydawnictwu WasPos. Była to niesamowita, pełna zagadek, nieszablonowa opowieść, która wciągnęła mnie i nie puściła, aż do końca. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response