Unikalny tekst

„Nie ta chwila”

Autor: Agnieszka Kowalska-Bojar

Seria: „Seksowni dranie” (tom-2)

Wydawnictwo motylewnosie.pl

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 259

Data wydania: wrzesień 2020 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Po pierwszej części, cyklu “Seksowni dranie”, która okazała się być rewelacyjna, koniecznie musiałam sięgnąć po kolejną część! W dalszym ciągu jestem pod ogromnym wrażeniem i czuję podziw dla autorki za pomysłowość i wykonanie. Jest moc! Seksowni dranie i piękne kobiety wkraczają do akcji.

     „Tyle czasu walczyła o swoją godność, tak boleśnie wdeptaną w ziemię…”

Poznany w pierwszej części Żora – bezwzględny morderca i żołnierz ukraińskiego mafiosa Aleksandra Soroczyńskiego jest głównym bohaterem tej historii. Niepodziewanie, pewnego dnia budzi się w zupełnie nieznanym sobie miejscu, do tego jest przywiązany do łóżka. Kobieta, która tak go urządziła pała chęcią zemsty. Niestety, nie do końca jest świadoma tego, kogo ma przed sobą. Lidka jest policjantką, która ma za sobą traumatyczne, bolesne przeżycia. Wkrótce okazuje się, że jest kolejnym zleceniem Żory.  Między tą dwójką zaczyna gwałtownie iskrzyć…

      „To nie był mężczyzna dla niej, ale innego nie chciała. Już nie. Dla szczęścia czasami warto zaryzykować”.

Kolejny tom w niczym nie umniejsza pierwszemu, wręcz przeciwnie, to jest meeega dobre! Akcja powieści toczy się bardzo dynamicznie i wzbudza ogromne, skrajne emocje. Fabuła intryguje, niepokoi, przykuwa uwagę. Bardzo podobało mi się, że autorka wspomina o bohaterach z poprzedniej części – Nika i Sasza – ich dalsze losy. Pani Agnieszka ma niesamowicie lekkie, płynne i barwne pióro. Z ogromną pasją i empatią potrafi oddać emocje, jakie targają naszymi bohaterami. Jest szczerze, realnie, mocno, niebezpiecznie i pikantnie. Ciekawe, dopracowane dialogi, przekomarzania i cięte riposty – wywoływały mój uśmiech – to duże atuty tej powieści. Bohaterowie to ludzie z przeszłością, charakterne, złożone osobowości. Ich wzajemna relacja jest bardzo skomplikowana, oparta na kłamstwie i wzajemnym pożądaniu. Oboje wzbudzili we mnie sporo sympatii, różnią się od siebie kompletnie wszystkim. Żora jest płatnym mordercą, napawa się śmiercią innych. Bezwzględny, brutalny, pewny siebie, odczuwa przyjemność w zadawaniu bólu. Ma duże poczucie humoru, niczego nie traktuje poważnie, pod lekkim, ironicznym podejściem do życia skrywa demony z przeszłości, od których w żaden sposób nie potrafi się uwolnić. Lidka jest policjantką, miała nadzieję, że praca w tym zawodzie pomoże jej się uporać z traumatyczną przeszłością. Pełna energii, wewnętrznego ciepła, inteligentna, zadziorna, odważna kobieta. Uczucie, jakie wybucha między nimi jest bardzo gwałtowne i gorące. Opisy seksu mocne, pikantne idealnie wplecione w całość.

      „Tajemnica, która dla niej miała być wentylem bezpieczeństwa, ostatnia deską ratunku, dla niego miała być zgubna”.

Ta część jest mniej mroczna, „łagodniejsza”. Podczas czytania odczuwałam cały wachlarz przeróżnych emocji, wzruszałam się, czułam niepokój, smutek, irytację, złość, strach, byłam zszokowana, ale i uśmiech często gościł na mojej twarzy. Jest nieprzewidywalna i intrygująca. Tajemnice, brak zaufania, strach przed okazaniem uczuć, niepewność. Wzajemna fascynacja, ogromne pożądanie. Uczucie, które zostaje poddane niejednej próbie. Czy wyjdą z tego obronną ręką?

Rewelacyjna powieść, pełna gwałtownych zwrotów akcji, napięcia, pikanterii, gorących scen. Ukazuje, że warto walczyć o miłość, spełnienie, o siebie nawzajem, pomimo wszystko… Za książkę dziękuję autorce i Wydawnictwu Motylewnosie. Bardzo polecam całą serię 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

3 komentarze

  1. Dobrze, że autorka ma lekkie pióro, a ten tom w niczym nie ustępuje poprzedniemu, jeśli chodzi o jakość. Ostatnio zauważyłam, że panuje jakaś dziwna moda na publikowanie cykli, gdzie często każdy kolejny tom jest coraz słabszy od poprzedniego.

Leave a Response