Unikalny tekst

„Niegrzeczny idol”

Autor: Kristen Callihan

Tłumaczenie: Igor Filip

Cykl: „VIP” (tom 1)

Wydawnictwo Muza

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 384

Data wydania: czerwiec 2020 r.

Nie od dziś wiadomo, że przeciwności się przyciągają. Ostro brzmiący rock i płomienny romans, intrygujące połączenie.

     „Czy uda jej się zatrzymać idola, skoro cały świat chce jej go odebrać?”

Libby ma dwadzieścia pięć lat jest zwykłą szarą myszką o przeciętnej urodzie, nieśmiała, miła, ułożona, nierzucająca się w oczy, lubi samotność. On Killian jest jej zupełnym przeciwieństwem, pewny siebie, przystojny, arogancki, sławny, seksowny, rozchwytywany przez fanki. Gra na gitarze i śpiewa w odnoszącym ogromne sukcesy zespole rockowym. Tych dwoje różni się kompletnie wszystkim, wychowaniem, postrzeganiem świata, zachowaniem, temperamentem, łączy ich jedno… miłość do muzyki i dziwne wzajemne przyciąganie. Wspólna trasa koncertowa staje początkiem czegoś zupełnie nowego dla obojga.

Historia o niełatwej miłości. Akcja powieści toczy się dynamicznie, intryguje i niesie spore emocje. Styl Pani Kristen jest bardzo przystępny, lekki, plastyczny z dużym poczuciem humoru. Płynne dialogi, cięte, mocne riposty towarzyszą nam przez całą opowieść. Narracja toczy się z perspektywy naszych bohaterów, te same sceny naprzemiennie jej i jego oczyma.  Zaskakujące jak różnie można odbierać te same wydarzenia. Ciekawie wykreowani bohaterowie, pokomplikowane, trudne osobowości, do większości z nich poczułam sympatię. Bardzo dobrym zabiegiem jest muzyczne tło, często miałam wrażenie, że „słyszę” muzykę podczas czytania. Emocje, odczucia, muzyczne wibracje udało się autorce odpowiednio ubrać w słowa i intrygująco przekazać. Muzyka – playlista z hitami, znajduje się na końcu książki.

Autorka w swej powieści porusza szereg trudnych i złożonych problemów międzyludzkich. Miłość, przyjaźń, samotność, zrozumienie, zaufanie. Wzajemne przyciąganie, zauroczenie, fascynacja, pożądanie. Znajdziemy w niej sporo ostrych, pikantnych przepełnionych seksem scen. Nie są one jednak wulgarne, czy nieprzyjemne, ale ciekawie wpasowane w całość. Wzajemne wsparcie, realizowanie marzeń, potrzeba bliskości drugiego człowieka. Miłość, która potrafi pokonać liczne przeszkody.

Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Nie jest to wymagająca pozycja, która zapada głęboko w pamięć. Miła, lekka, rozrywkowa, dość przewidywalna. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Muza. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response