Unikalny tekst

„Posiadanie”

Autor: T.M. Frazier

Cykl: „Perversion Trilogy” (tom 2)

Tłumaczenie: Grzegorz Gołębski

Wydawnictwo Kobiece

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 216

Data wydania: luty 2021 r.

Książkę znajdziesz TUTUJ 🙂

„Posiadanie” to druga część cyklu „Perversion Trilogy” pełnej mroku, namiętności, emocjonalnej powieści o młodych ludziach, dla których życie jest bardzo okrutne. Obok przerażająca walka gangów.

      „Rozpacz to choroba tocząca dusze po kawałeczku. Nadzieja jest jednocześnie jej źródłem i lekarstwem na nią”.

Złodziejka z Los Muertos to Emma Jean, którą Ponury, nazywa Sztuczką. Tych dwoje poznało się dawno temu, kiedy byli dziećmi. To spotkanie wyryło im się w pamięci, nigdy o sobie nie zapomnieli. Jakaś magnetyczna siła ich do siebie przyciąga. Kiedy spotykają się ponownie są zupełnie innymi ludźmi, ona została wciągnięta w szpony okrutnego gangu, on swoi na czele innego gangu, które zwalczają się nawzajem i jednocześnie jest bezwzględnym egzekutorem. Ich uczucie jest silniejsze od wszystkiego, pomimo wszystkich przeciwności, które nieustannie napotykają na swojej drodze, planują być razem. Czy będzie im to dane? Znaleźli się w centrum wojny między gangami, są po przeciwległych, wrogich stronach, czy ich determinacja będzie na tyle silna, że przetrwają? Sztuczka kolejny raz trafia w okrutne łapy bezwzględnego Marco, który na jej punkcie ma obsesję.

Ponury jest przekonany, że jego Sztuczka w końcu jest bezpieczna, nie ma pojęcia jak bardzo się myli… Akcja powieści toczy się dynamicznie, zaskakuje i wzbudza nerwowe napięcie. Fabuła dopracowana  w każdym szczególe, niesie ogromne emocje. Autorka potrafi budować napięcie, wychodzi jej to rewelacyjnie, pisze lekko, płynnie, barwnie, nie oszczędza nikogo i niczego. Jest mrocznie, pikantnie, szczerze i bardzo realnie. Ciekawie wykreowani bohaterowie, ludzie, których życie nigdy nie oszczędzało, silni, odważni, wytrwali, charyzmatyczne osobowości. Do obojga poczułam ogromną sympatię. Sztuczka jest niesamowitą, inteligentną dziewczyną. Doświadczyła w swoim życie zbyt wiele zła i ciągle go doświadcza. Czy kiedyś w końcu to się skończy? Mona – okrutna, bezduszna, bezlitosna.

     „Nie jesteśmy małżeństwem, ale jest między nami niewypowiedziana przysięga. Od dnia kiedy się poznaliśmy, na długo przed pierwszym pocałunkiem. Aż do grobowej deski”.

Przerażający świat gangów, ludzie, którzy dla utrzymania swojej pozycji nie cofną się przed niczym i nikim. Miłość, pożądanie, fascynacja, zaufanie, lojalność, rodzina obok zdrada, nienawiść, zazdrość. Wyznawane wartości, wzajemne zależności, współistnie w tym trudny świecie. Brutalny świat w którym nie ma miejsca dla uczuć, one są postrzegane jako słabość i z premedytacją wykorzystane, aby zniszczyć przeciwnika. Gwałty, morderstwa, okrucieństwo, bezwzględność, wymagane całkowite posłuszeństwo, brak lojalności karane jest śmiercią.

Ta część jest bardzo krótka, pochłonęłam ją w zaledwie dwie godziny, pozostawia po sobie niedowierzanie i pewien niedosmak, że to już koniec. Zakończenie, uch… jest takie, że szarpie wewnętrznie i zostawia pustkę. Nic tutaj nie jest takie jak się początkowo wydaje. Autorka umiejętnie wodzi czytelnika za nos. Całość pikantnie doprawiona. Za książę dziękuję wydawnictwu  Niegrzeczne książki. Bardzo polecam całą serię 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response