Unikalny tekst

“Pośród żółtych płatków róż”

Gabriela Gargaś
Wydawnictwo:  FILIA

Żółte róże – symbol zdrady, zazdrości. Zdrada boli, upokarza, poniża, podcina skrzydła. Jednak czy mamy prawo osądzać? Główne bohaterki “Pośród żółtych płatków róż” zdradzają i są zdradzane.

      “Każdy w życiu popełnia błędy, ale to nie znaczy, że musi za nie płacić do końca życia. Czasami dobrzy ludzie dokonują złych wyborów, a i to nie oznacza, że są źli. To znaczy, że są ludźmi…”.

Gabriela Gargaś z wykształcenia bibliotekarz. Zakochana w tym samym mężczyźnie od lat. Jej powieści cieszą się ogromną popularnością. Są bardzo realistyczne i życiowe. Jej życiowe motto brzmi „Sztuką życia jest umieć cieszyć się małym szczęściem”.  
Trzy kobiety, zupełnie inne, różniące się charakterami, problemami, sposobem życia. Zuza trzydziestoparoletnia singielka. Zakochana w żonatym mężczyźnie – Robercie, który traktuje ją przedmiotowo. Jest mu potrzebna jako odskocznia. On ma żonę i troje dzieci. Zuza ma nadzieję, że odejdzie od żony i spędzi z nią resztę życia. Czy ma prawo tego oczekiwać? 
Joanna to przyjaciółka i kuzynka Zuzy, to kobieta twardo stąpająca po ziemi, nakierowana przede wszystkim na swoją karierę zawodową. Nawet kosztem rodziny. Jej mąż pragnie dziecka, jednak ona ma inne priorytety. On jest nauczycielem, mało zarabia, zaczyna jej to przeszkadzać. To ona zarabia na ich luksusowe życie. Jak potoczą się ich dalsze losy? Dogadają się? Nad nimi też zawiśnie widmo zdrady. Czy uratują swoje małżeństwo?

Milena – całkowite przeciwieństwo Zuzy i Joanny. Bez reszty oddana swoim najbliższym, mężowi i dzieciom. Ich dobro stawia ponad własne marzenia. Przerwała studia a własne pragnienia zakopała głęboko. Czy dobrze zrobiła? Czy było warto? Dowiaduje się, że mąż ją zdradza.
Jakie to wszystko poplątane i jednocześnie bardzo życiowe. Czytało się bardzo dobrze i szybko, wciągająca, prawdziwa. Głównych bohaterek, raczej nie polubiłam, irytowały mnie. Ich losy przeplatają się. Poznajemy ich codzienność, problemy, motywy postępowania. W książce dominuje zdrada. Jest ona powszechna i w naszej codzienności – niestety. Obok zdrady, autorka przedstawiła różne odcienie miłości i zwykłe ludzkie potrzeby. Marzenia i pragnienia. Każdy chciałby być szczęśliwy i spełniony.

       “Znalezienie celu w życiu w cale nie jest łatwe. Wiąże się to z zagubieniem, spacerem po cmentarzu marzeń, wojnami stoczonymi z sercem i rozumem. Ale warto szukać.

Rewelacyjnie pokazani główni bohaterowie, bardzo prawdziwi, z wadami i zaletami. Nie ma ludzi  idealnych. Takie jest życie i tacy jesteśmy my. Jednak czy wszyscy znajdziemy swoje szczęście? Styl autorki bardzo mi się podoba. Fabuła bardzo spójna, intrygująca, wciągająca. Pełno tajemnic, niedomówień, popełnianych błędów, dokonywaniu nie zawsze dobrych wyborów. Akcja toczy się spokojnie, ale emanuje emocjami tymi pozytywnymi ale i negatywnymi. Samo życie… Podobało mi się, mocny, prawdziwy temat, taki zawsze na czasie. Jak świat światem zawsze człowiek zdradzał… Polecam serdecznie ku przestrodze i zastanowieniu. Może warto czasami pomyśleć o tej drugiej stronie, bo zawsze jakaś jest.

Książki autorki:
 “Namaluj mi słońce”
 “Jutra może nie być”
 “Wieczór taki jak ten” 
 “Lato utkane z marzeń”
 “Pośród żółtych płatków róż”
 “Minione chwile”
 “Zanim wstanie dla nas słońce”
 “W plątaninie uczuć”
 “Trudna miłość”
 “Każdego dnia”
 “A między nami wspomnienia”
 “Droga do domu”
 “Tylko Ty”
 “Wybacz mi”


Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response