Unikalny tekst

„Przekręt”

Autor: Paulina Świst

Cykl: Karuzela (tom 3)

Wydawnictwo Akurat

Gatunek: kryminał, erotyk

Liczba stron: 320

Data wydania: 03.06.2020 r.

Kolejna, zaskakująca część intrygującej serii. Rozterki, dylematy i cięty, pełen dobrego humoru język. Moje kolejne spotkanie z autorką, jestem zdecydowanie na tak. Ciekawe połączenie sensacji z erotykiem.

     „Ta sprawa przypominała jedno wielkie bagno”.

Ponownie spotykamy się ze starymi dobrymi znajomymi: Zimny, Wyrwa i Kinga. Do ich grona dołączają nowi bohaterowie. Pola Szydłowska i Bartek Torbicki, łączy ich przeszłość, do której żadne z nich nie chce wracać. Ale wzajemne przyciąganie i pożądanie wybucha na nowo. Pola jest policjantką, a Bartek prokuratorem, ich drogi czy tego chcą, czy nie nieustannie będą się krzyżować. Próba rozpracowania Sitwy. „Orzeł” siedzi w więzieniu, Olka za wszelką cenę będzie próbowała wyciągnąć go na wolność. Czy jej się uda? Czy zastanie świadkiem koronnym?

Bardzo dynamiczna, przyciągająca uwagę i wzbudzająca napięcie akcja. Fabuła krąży wokół wątków kryminalnych i obyczajowych. Jest emocjonalnie, zaskakująco, pikantnie, cały czas coś się dzieje. Autorka nie przebiera w słowach, liczne wulgaryzmy, do tego lekkość i duża płynność języka. Czytanie od początku do końca było przyjemnością. Rewelacyjne dialogi, cięte, ostre jak brzytwa riposty, doprowadzały mnie często do głośnych wybuchów śmiechu. Bohaterowie wyraziści, charakterne, mocne, zadziorne osobowości. Opisy seksu bardzo odważne, umiejętnie i z dużym wyczuciem ukazane. Znajdziemy ich tu całkiem sporo, są idealnie wpasowane w całość. Poruszony wątek naszej dzisiejszej rzeczywistości, jaka panuje kraju i na świecie – Covid- 19 – ciekawie i dobrze ukazana.

Autorka obok wątku kryminalnego – który jest ukazany jakby obok – pierwszeństwo dała trudnym, pokomplikowanym relacją międzyludzkim. Wzajemne zależności, skomplikowane relacje, konieczność nie zawsze przyjemnej współpracy. Układy, znajomości, powiązania, tajemnice. Wzajemna niechęć i jednocześnie ogromne przyciąganie i pożądanie. Prawdziwa, wybuchowa mieszanka ludzkich charakterów.

Z każdą kolejną częścią mam wrażenie, że autorka jest coraz lepsza. Z przyjemnością oddałam się lekturze. Wybuchowa mieszanka dobrego humoru, rewelacyjna zabawa, skuteczne oderwanie od rzeczywistości. Książka jest lekka, przyjemna, przeczytałam sama nie wiem, kiedy. Zakończenie zaskakujące, mam nadzieję, że cdn. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Akurat. Była to pełna pasji i dobrego humoru przygoda, polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

1 komentarz

Leave a Response