Unikalny tekst

„Ryzyko gangstera”

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Autor: Anna Wolf

Cykl: „Gangsterzy” (tom 3)

Wydawnictwo NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 274

PREMIERA już 22.07.2020 r.

Kolejna rewelacyjna odsłona Anny Wolf i jej niesamowici gangsterzy. Jest moc, klimat, zaskoczenie, energia i niesamowite emocje. „Ryzyko Gangstera” jest trzecią częścią cyklu „Gangsterzy”, w niczym nie umniejsza poprzednim częścią. Jest wręcz odwrotnie miałam niesamowite wrażenie, że autorka na dobre się rozkręciła 🙂 i z każdą kolejną częścią jest coraz lepiej.

       „Świat w którym przyszło mi żyć, jest inny. Wejdziesz raz i nigdy nie wyjdziesz. Za próbę odejścia zapłacisz głową. Tak to działa. Zasady są zawsze takie same”.

Siergiej, znamy go już z poprzednich części. To on stoi na czele mafii, jest jej niepodzielnym szefem, z nim się nie dyskutuje, jego słowa nie podlegają dyskusji. W tym mrocznym, pełnym agresji i przemocy świecie nazywany jest „Rzeźnikiem” i ten przydomek w pełni oddaje jego okrucieństwo, bezwzględność, siłę i moc. Siergiej poprzez swoje urodzenie niepodzielnie i nieodwołalnie należy do mafii. Tylko śmierć może go z niej wyzwolić. Piętnaście lat temu kochał i był kochany, jego wybranką była Ava, młodziutka, niewinna dziewczyna. Jednak los, a raczej przemyślane zabiegi szefów mafii, rozdzieliły młodych. Nigdy o sobie nie zapomnieli. Teraz po latach, niespodziewanie Sergiej ratuje Avę z rąk bezwzględnych ludzi. Kim oni są i dlaczego w tak nieludzkich warunkach więzili jego kobietę? Kto ich rozdzielił? Koniecznie sprawdźcie, zaskoczenie, emocje i dobra zabawa gwarantowane!

                „Mafia to ja. Jestem katem dla wszystkich, którzy zadrą z moją rodziną. Nie zrobię dla nikogo wyjątku, dla nikogo”

Straszny, pokręcony, pełen przemocy i bezwzględności świat mafii. Dynamiczna akcja ani na chwilę nie odpuszcza i bardzo zaskakuje nowymi wydarzeniami. Fabuła bardzo wciąga, w pełni ukazuje trudne relacje międzyludzkie, wzajemne zależności, mafijne powiązania i ciekawie zahacza o naszych dobrych znajomych z poprzednich części. Znajdziemy – ku mojej ogromnej radości – całkiem sporo wątków dotyczących naszych niesamowitych bliźniaków Tarasow i ich przebojowych żon. Idealnie! Styl autorki jest bardzo lekki, płynny, obrazowy. Jest bardzo realnie, szczerze, mocno i dosadnie. Pani Anna nie przebiera w słowach, liczne wulgaryzmy, wtopione w całość wydają się być niezbędne. To tego dochodzi poczucie humoru autorki – tworząc spójną, porywającą całość.  Rewelacyjnie ukazani bohaterowie, to ludzie pełni pasji, charakterni, niezłomni i silni. Złożone, pokręcone osobowości. Narracja prowadzona jest naprzemiennie z perspektywy naszej dwójki, Avy i Sergia – bardzo lubię taką formę. Mamy możliwość zajrzenia w ich serca i umysły, doskonale widzimy co im w duszy gra. Do obojga poczułam ogromną sympatię. Ava ma za sobą traumatyczną przeszłość, która niejednego by złamała, jest silną i odważną kobietą. Potrafiła odnaleźć się w trudnej sytuacji, nie poddała się, jej oprawcą nie udało się jej złamać. Kocha Siergieja od zawsze, a ten niebezpieczny, pełen mroku i nieugięty facet, tylko dla swojej Avy potrafi być łagodny, oddany, kochający i… cierpliwy. To dwójka idealnie się dobrała, są dla siebie stworzeni, nawzajem się uzupełniają. Opisy seksu, subtelne, pełne wzajemnej fascynacji, pożądania, dobrze oddają ich wzajemne przyciąganie i miłość.

        „Delektuję się jej obecnością i modlę się, żeby nigdy do mnie nie powróciło to uczucie osamotnienia i bezradności. Najgorsze, co może człowieka spotkać to bezradność”.

Opowiedziana historia wywołuje ogromne, często sprzeczne emocje. Miłości, która jest w stanie pokonać wiele przeciwności losu. Przyjaźń, szacunek, oddanie, zaufanie. Ogromna siła jaką daje rodzina, niezachwiana pewność w jej trwałość, potrzeba chronienia za wszelką cenę. Liczne tajemnice z przeszłości – te autorka dawkuje nam stopniowo, wzbudzając niepokój i wywołując nerwowe napięcie. Wywołują napięcie, intrygują, wzbudzają ciekawość. Nieustannie podejmowane ryzyko, które jest nieodłączną częścią życia tych ludzi. Nigdy nie wiadomo, kto i kiedy pociągnie za spust i kogo dosięgnie śmiercionośna kula.

Całkowicie przepadłam w świecie wykreowanym przez autorkę. Ciekawe i dobre wyważenie między dramatycznymi, przerażającymi momentami, a chwilami dobrego humoru. Klimatyczna, zaskakująca, przykuwająca uwagę. Trudno było się oderwać. Już z niecierpliwością czekam na kolejną cześć. Autorce i Wydawnictwu NieZwykłe dziękuję za możliwość objęcia tej rewelacyjnej powieści patronatem medialnym. Bardzo polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response