Unikalny tekst

“SŁODKIE SZALEŃSTWO”

Autor: Belle Aurora

Cykl: Friend-Zoned (tom 3)  

Tłumaczenie: Iga Wiśniewska

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 398

Data wydania: 7 sierpnia 2019

Trzecia, ostatnia już część trylogii “Friend-Zoned”. Przepełniona jest dobrym humorem, miłosnymi zawirowaniami, trudami dnia codziennego. Ta część, tak jak i poprzednie przepełniona jest słodyczą i aromatem babeczek.

Helena to dziewczyna z niesamowitym poczuciem humoru, pracowita, sumienna, uparta, konsekwentnie dążyła do obranego celu. Tym celem było skończenie studiów. Kosztowało ją  to dużo trudu i pracy. Zraniona w przeszłości, stara się unikać trwałych związków, trudno jest jej kolejny raz zaufać. W końcu dostaje wymarzoną propozycję pracy w Ośrodku Rehabilitacji w Nowym Jorku, jako rehabilitantka. Jej radość jest ogromna, będzie blisko ukochanej siostry i przyjaciół. Spotyka Maxa…

     “Jeszcze nigdy żaden mężczyzna nie działał mi tak na nerwy…”

Max, co za ciacho! A przy tym rewelacyjny facet, chyba pozbawiony wad. Jego przeszłość, związek z byłą żoną, to czas, który bardzo chciałby wymazać ze swojej pamięci. Jedynym niesamowitym i prawdziwym dobrem z tego związku, jest jego córeczka Ceecee. Dziewczynka przez nieuwagę matki skazana jest na wózek inwalidzki. Max jest wspaniałym, pełnym oddania i miłości ojcem. Zrobił by wszystko dla swojej dziewczynki. Ceecee dorasta, zaczyna się buntować, nie chce ćwiczyć, co w jej sytuacji jest konieczne. Na ich drodze staje Helena. Maxowi, pierwszy raz od lat, serce bije szybciej na widok kobiety. Zaczyna między nimi iskrzyć. Łączą siły by pomóc Ceecee. Czy nieufna dziewczynka znajdzie wspólny język z Heleną, pozwoli sobie pomóc? 

      “Teraz rozumiem, że nie należy się bać samego związku, ale bycia z nieodpowiednią osobą”.

Akcja toczy się bardzo szybko, autorka nie szczędzi nam trudnych momentów. Lekkie, płynne pióro, a przy tym niesamowite poczucie humoru powoduje ogromną przyjemność czytania. Wzruszyłam się, zasmuciłam, czułam złość, a przede wszystkim wybuchałam głośnym śmiechem. Postacie, które wykreowała Pani Belle są bardzo wyraziście, realnie oddane. Pełne pasji, miłości, rozterek, wahań nastrojów, wątpliwości. Tak jak w życiu.

Znajdziemy tu losy pozostałych bohaterów znanych nam dobrze z poprzednich części. Kuszące, aromatyczne babeczki – Helena je uwielbia – ja też. Tajemnice z przeszłości, rozgoryczenie i ból po poprzednich związkach. Trudy bycia samotnym ojcem. Przepełniona emocjami, zwykłą codziennością. Próbą zaangażowania się w nowy związek. Piękna powieść o sile przyjaźni, miłości, oddaniu. Specyficzna relacja sióstr, może szokować, jednak pod przykrywką obraźliwych słów kryje się głęboka, prawdziwa siostrzana miłość. Piękne to było. 

Powieść, która rozbawi, wzruszy, zagra na emocjach. Autorka tak snuje swą opowieść, że bardzo szybko odnajdziecie się w całości, bez konieczności czytania poprzednich części. Ja jednak polecam cały cykl. Za książkę dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe, była to ciekawa, pełna dobrego humoru wędrówka ze zwariowaną dziewczyną i bardzo uprzejmym facetem.

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

4 komentarze

Leave a Response