Unikalny tekst

„Świąteczne nieporozumienie”

Autor: Katarzyna Bester

Wydawnictwo Kobiece

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 244

Data wydania: październik 2020 r.

Wciągająca, lekka, wywołująca uśmiech powieść obyczajowa, z ciekawie utkanym wątkiem romantycznym. A w tle świąteczny nastój.

    „Zapomniałam o tym, że praca jest dla nas, a nie my dla pracy”.

Londyn, aż iskrzy się od lampek i bożonarodzeniowych ozdób. Harper nie lubi świąt, drażni ją cała otoczka związana z tym magicznym, pięknym czasem. Już wkrótce ma wyjechać do Paryża, objąć tam nowe stanowisko i cieszyć się z awansu. Uczciwie na niego zapracowała. Jest bardzo pracowita, sumienna, pracuje nawet w weekendy. Niestety nie wszystko idzie po jej myśli, zwłaszcza w firmie. W wyniku nieporozumienia, ma zamieszkać przez kilka tygodni z pewnym, wkurzającym ją, jednak bardzo przystojnym Amerykaninem. Zaczynają piętrzyć się problemy, zawłaszcza w pracy. Wszystko, co zaplanowała, wali się jak domek z kart. Do tego ten Holden z jednej strony bardzo ją irytuje, a z drugiej nie może przestać o nim myśleć…

Holden przejechał do Londynu w interesach, wciągu miesiąca ma pozałatwiać sprawy związane z nowym przedsięwzięciem. Na święta planuje wrócić do Nowego Jorku. Przez pomyłkę, musi zamieszkać w wynajętym mieszkaniu ze współlokatorką, pyskatą, pewną siebie Angielką. Muszą się dogadać i jakoś przetrzymać te trudne parę tygodni. Początkowa niechęć i rezerwa, przeradza się zainteresowanie, fascynacje i pożądanie. Jednak czy to, co między nimi zaczyna intensywnie się rozwijać ma jakikolwiek sens? Za chwilę się rozstaną, każde pójdzie w swoją stronę, będzie dzielił ich ocean. Idą święta, to czas cudów i spełniania marzeń. Może i ich marzenia się spełnią.

Przypadkowe spotkanie pociąga za sobą całą lawinę zaskakujących wydarzeń. Akcja powieści toczy się dynamicznie, przykuwa uwagę. Fabuła krąży wokół relacji naszych bohaterów i ich życia zawodowego, wzbudza emocje i wywołuje uśmiech na twarzy. Autorka pisze bardzo przyjemnie i lekko, jest realnie, szczerze, intrygująco. Ciekawie ukazani bohaterowie, pełni pasji, charakterni, sympatyczni. Do obojga poczułam ogromną sympatię. Ona jest pewną siebie, inteligentną, wygadaną młodą kobietą. Całkowicie oddaje się swojej pracy, praktycznie nie ma życia prywatnego. On to bardzo ciepły, opiekuńczy z poczuciem humoru, zapracowany facet.

Pewna pozycja w pracy, obiecany awans, jak łatwo to wszystko utracić. Marzenia, poświęcenie, oddanie… Kariera, czy warto za nią gonić, kosztem wyrzeczeń, brakiem wolnego czasu? Piękno przyjaźni, takiej szczerej, lojalnej, prawdziwej. Podejmowanie wyzwań, życiowe priorytety, trudne wybory. Miłość, która zmienia wszystko.

Lekka, krótka, bardzo przyjemna, romantyczna, ciepła opowieść. Przepełniona dobrym humorem i świątecznym klimatem. Nie jest to wymagająca lektura, ale daje skuteczną chwilę zapomnienia od naszej trudnej codzienności. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Kobiece. Polecam, szczery uśmiech gwarantowany 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

1 komentarz

Leave a Response