Unikalny tekst

„The Maddest Obsession“

Autor: Danielle Lori

Cykl: „Made“ (tom 2)

Tłumaczenie: Sylwia Gołofit-Lenda

Wydawnictwo NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 376

Data wydania: grudzień 2020 r.

Drugi tom serii „Made”, jest tak samo rewelacyjny jak pierwszy. Znalazłam tu wszystko to, za co kocham takie opowieści. Mafijny, niebezpieczny świat w całej okazałości, a obok namiętność, pożądanie, intrygi, kłamstwa, nerwowe napięcie. Całkowicie przepadłam.

     „Im bardziej chciałem ją przy sobie zatrzymać, tym bardziej wiedziałem, że nie powinienem”.

Poznajemy Giannę Russo, kobietę wulkan, pełną energii, inteligentną, odważną, upartą. Niedawno została wdową, wkrótce będzie musiała ponownie wyjść za mąż. W tej kwestii jak i wielu innych Gianna nie ma wyboru, musi być posłuszna – ale to okropnie brzmi. Niestety ten przerażający świat, tak właśnie funkcjonuje. Gianna buntuje się przeciwko temu, bardzo pragnie, choć przez chwilę poczuć się panią swego losu. Nie stroni od używek, alkoholu, seksualnych doznań. Bywa nieposłuszna i krnąbrna. Mało, kto wie, że pod maską zadziornej, pyskatej i rozpuszczonej kobiety, kryje się kruchość i niepewność. Christian Allister jest agentem FBI to mężczyzna, za którym oglądają się kobiety. Dominujący, władczy, silny, odważny, chwilami przerażający. Chłodny, zdystansowany, jakby nie miał uczuć, a przy tym niesamowicie inteligentny, pedantyczny. Jego przeszłość jest bardzo poharatana, wie, że nigdy nie będzie mógł stworzyć trwałego związku. Drogi tych dwojga krzyżują się…

       „On – zimny zasadniczy zawodowiec. Ja – puszczalska dziewczyna bez pracy, która cały czas próbuje jakoś poskładać do kupy swoje życie”.

Akcja powieści toczy się dynamicznie, intryguje. Fabuła zaskakuje rozwojem wydarzeń, jest pełna tajemnic, wzrastającego napięcia, wzajemnej fascynacji. Od początku do końca towarzyszą nam ogromne emocje i zaskoczenie. Kompletnie nie byłam wstanie przewidzieć, co dalej się wydarzy. Pani Danielle pisze niesamowicie lekko, płynnie, barwnie. Ponownie zadziwia sposobem, w jaki przekazuje nam uczucia, które targają głównymi bohaterami. To jest jak tornado! Powieść została podzielona na dwie części. Mamy przeszłość i teraźniejszość. Dzięki temu, dokładnie widzimy, w których momentach krzyżują się drogi naszych bohaterów. Ich relacja jest bardzo skomplikowana, z jednej strony pałają do siebie niechęcią, wręcz nienawiścią, a z drugiej coś ich niesamowicie do siebie przyciąga. Trudno im z tym walczyć. Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, ich się lubi, albo wzbudzają ogromną niechęć. Złożone, charakterne, niejednolite osobowości. Narracja toczy się z perspektywy Gianny i Christiana, dokładnie widzimy, co czują, myślą, co im w duszy gra. Niepodważalnym atutem powieści są dialogi, przekomarzania, cięte, płynne riposty. Niejednokrotnie wywoływały mój szczery uśmiech. Sceny erotyczne pełne ognia, pikanterii, gwałtownych uniesień, idealnie wplecione w całość. Niesamowicie to wyszło.

       „Kiedy masz na jakimś punkcie obsesję i wreszcie to dostajesz, czujesz się, jakbyś wrócił do domu, do Boga. A nikt nie zrezygnowałby ze swego miejsca w niebie”.

Powieść znacząco różni od innych mafijnych historii, jakie miałam okazję do tej pory przeczytać. Jest niebezpiecznie, brutalnie, tajemniczo, mrocznie i przede wszystkim, aż wrze od emocji. Były chwile, kiedy bicie mojego serca gwałtownie przyspieszało. Mafijny świat, w którym kobieta ma być głównie ozdobą swego pana i władcy. Ma służyć do zaspokajania jego potrzeb, być posłuszna, uległa i nie powinna mieć własnego zdania. Miłość, pożądanie, fascynacja, które przeobrażają się w obsesję. Wzajemne zależności, nakazy i zakazy. Nienawiść kontra miłość, które okaże się silniejsze, które zwycięży?

     „Wstyd był jak bagno, w które zawsze niespodziewanie wpadałam”.

Autorka stworzyła niesamowitą, oryginalną historię, od której trudno się oderwać, ją się wręcz pochłania. Skomplikowana, niebezpieczna, mroczna, przesiąknięta pożądaniem i tajemnicami opowieść. Wszystko to okraszane sarkazmem i dobrym humorem. Losy dwojga poranionych ludzi, którzy zmagają się z przeszłością i próbują odnaleźć się w teraźniejszości. Pełne pasji, wręcz ogłuszające hate-love. Z niecierpliwością czekam na kolejną część. Za książkę dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe. Książkę znajdziesz TUTAJ. Bardzo polecam całą serię 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

1 komentarz

Leave a Response