Unikalny tekst

„Trzeci dziedzic”

Autor: Monika Skabara

Cykl: „Dziedzictwo MS” (tom 3)

Wydawnictwo Kobiece

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 270

Data wydania: maj 2021 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

A TUTAJ – pakiet trzech tomów: “Rosyjska księżniczka”, “Odzyskana korona, “Trzeci dziedzic” 🙂

Idealne zwieńczenie serii! Trzeci tom to emocje, zaskoczenie i ogromna przyjemność z czytania.

    „Długo karmiłam się wizją zemsty i tylko ona pomogła mi przeżyć w najgorszych momentach.”

Przenosimy się do świata Vincenzo Morinello. Najmłodszy z braci mafijnej rodziny nie ma łatwo, często czuje się jak chłopiec na posyłki, nikt nie liczy się z jego zdaniem. Wyznaczany jest do najgorszej roboty, to on jest od sprzątania bałaganu jaki pozostawią po sobie tamci. Coraz częściej i mocniej zaczyna go uwierać pozycja popychadła w rodzinie. Niepokojące informacje o wydarzeniach w Los Angeles stają się dla niego szansą na wypracowanie pozycji w mafii. Vincenzo ma ogarnąć bałagan i przywrócić porządek w Los Angeles. Ktoś o pseudonimie Wilk rozzuchwalił się na ich terenie i kradnie ich transporty. Kim jest ów człowiek?

Mona to niesamowita, silna, odważna i niebezpieczna kobieta. Pełna gniewu i nienawiści. Nosi w sobie tajemnice, pała chęcią zemsty dla ludzi, którzy zgotowali jej piekło na ziemi. Chce wyrównać rachunki i odzyskać utraconą przed laty pozycję jaką miała jej rodzina. Jej celem staje się rodzina Morinellich.

Mona i Vincenzo ich drogi krzyżują się, razem tworzą wybuchową mieszankę, są niebezpieczni i nie okiełzania. Akcja powieści toczy się dynamicznie, zaskakuje rozwojem wydarzeń. Fabuła ciekawie poprowadzona, chwilami niepokoi. Styl autorki lekki, płynny, barwny. Czuć ogromne emocje, jakie targają naszymi bohaterami, autorka umiejętnie i z wyczuciem potrafi je oddać. Jest prawdziwie, szczerze, niebezpiecznie, pikantnie. Ciekawie ukazani bohaterowie, to ludzie o silnych, charakternych, niezłomnych osobowościach. Narracja toczy się głównie z perspektywy Mony i Vincenta, mamy dokładny wgląd w ich serca i umysł. Do obojga poczułam ogromną sympatię. Nona przeszła przez piekło na ziemi. Odarto ją ze wszystkiego co ludzkie, złamano, sponiewierano, wykorzystano na różne odrażające sposoby. Jednak dziewczyna ma w sobie dość siły, aby się podnieść. A ogromna chęć zemsty i oddanie przyjaciela napędzają do walki. Czy uda jej się dokonać niemożliwego? Iście szatański plan jakim staje się wykorzystanie Vincenzo, staje się początkiem ich trudnej znajomości. Vincenzo jest hardym, brutalnym, pozbawionym skrupułów zabójcą. Kobiety zmienia jak rękawiczki, ma niespożytą energię i poczucie humoru. Plan Mony początkowo bardzo go zaskakuje, jednak dla dobra rodziny i widząc w nim szansę dla siebie, zgadza się. Obydwoje przystępują do gry, czy wyjdą z niej zwycięsko? Między nimi aż kipi od nadmiaru emocji. Vicenzo domyśla się co spotkało Monę – kobieta ma koszmary i boi się dotyku mężczyzn – coraz częściej znajduje w sobie okruchy empatii dla niej.

    „Ten facet był nieprzewidywalny. W twardym, nieugiętym mafiosie wykonującym egzekucje na rozkaz brata, w zimnym draniu mieszkał człowiek dbający o rodzinę i tych, na których mu zależało.”

Jak potoczy się ich relacja? Czy Vincenzo stanie na równi z braćmi w szeregach mafii, czy Mona dokona zemsty? Koniecznie sprawdźcie, mega emocje gwarantowane! Handel żywym towarem, pedofilia. Czerpanie korzyści i własnej chorej satysfakcji z bezdusznego wykorzystywania dzieci. Silne więzi rodzinne, rodzina stawiana na pierwszym miejscu, zawsze i wszędzie mogą na siebie liczyć. Piękne, subtelne, pikantne, idealnie wplecione gorące opisy seksu.

    „Jesteś Morinello, mała, nie zapominaj o tym. Co nasze, to twoje.”

Wciągająca opowieść, która przeczytała się jakby sama, intryguje i wzbudza emocje. Zakończenie dość przewidywalne, podobało mi się. Przyjemnie spędzony czas. Za książkę dziękuję wydawnictwu Kobiece. Jeżeli lubisz mafijne klimaty to ta pozycja będzie idealna, polecam całą serię 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response