Unikalny tekst

„W sieci kłamstw”

Autor: Agnieszka Baron

Wydawnictwo Novae Res

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 386

Data wydania: grudzień 2020 r.

Udany, zaskakujący debiut. Mieszanka romansu, sensacji, szczypta thrillera. Cały czas się coś dzieje, nie ma mowy o nudzie.

       „Nie wiedziała, czy może mu ufać, pozwoliła sobie na tę chwilę słabości i przywarła do niego na tę jedną, krótką minutę.”

Życie Amandy jest bardzo poukładane i nagle, w jednej chwili rozpada się jak domek z kart. Zostaje zdradzona przez męża, niespodziewanie traci pracę. Nie mając nic do stracenia i chcąc uciec przed trudną codziennością, podejmuje decyzję o wyjeździe. Razem z bratem, który jest dziennikarzem śledczym udają się na Mazury. W wyniku zaskakujących wydarzeń Amanda trafia w sam środek gangsterskich porachunków. Ukrywana choroba, niespodziewanie z dużą daje o sobie znać siłą. Przystojny, tajemniczy, Greg bardzo namiesza w jej życiu. Do tego odezwie się przeszłość, o której Amanda nie chciałaby pamiętać. Nagle znika jej brat…

   „Była dla niego zjawiskiem, nie rozumiał tego, co się z nim dzieje”.

Powieść zaskakuje dynamiczną akcją, jest szybko, intensywnie, intrygująco. Fabuła dopracowana, niesie ogromne, przeróżne emocje. Styl autorki jest bardzo przyjemny, prosty, lekki. Dość mocno rozbudowany wątek sensacyjny, romans jest ciekawym dodatkiem. Wszystko to okraszone sporą dawką dobrego humoru. Ciekawie wykreowani bohaterowie, ludzie z bagażem życiowych doświadczeń, z wadami i zaletami, bardzo różne, pokomplikowane osobowości. Nie wszystkich polubiłam nie dało się. Do Amandy poczułam sympatię, spadają na nią kolejne ciosy, zostaje uwikłana w wydarzenia, w których sama do końca, nie potrafi się odnaleźć. Grek to bardzo tajemniczy, pełen sprzeczności o wielu twarzach facet, od razu widać, że Amanda wpadła mu w oko. Jak potoczy się ich relacja? Koniecznie sprawdźcie, warto. Bardzo irytującą postacią okazał się mąż Amandy- brrr cóż za typ!

Dużo i cały czas się coś dzieje, intrygi, kłamstwa, realne niebezpieczeństwo, porwania, przemoc. Miłość, pożądanie, wzajemna fascynacja, niepewność. Kto jest kłamcą, a kto mówi prawdę? Komu można zaufać? Trudne relacje międzyludzkie, wzajemne wsparcie i zrozumienie między rodzeństwem. Strach, próba pokonania go w imię miłości. Przeszłość, która niespodziewanie daje o sobie znać i precyzyjnie uderza w słabe punkty. Na plus zasługuje ciekawe podejście do zwierząt. Odwieczna walka dobra ze złem.

Powieść zaskakuje intensywnością, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Afera goni aferę. Znajdziemy w niej sensację, romans, i szczyptę thrillera. Czekam na kolejne powieści autorki. Za książę dziękuję Wydawnictwu  Novae Res. Polecam, książkę znajdziecie TUTAJ 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response