Unikalny tekst

„Walcz o mnie”

Autor: Patrycja Różańska

Cykl: „Walcz o mnie” (tom 1)

Wydawnictwo NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 370

Data wydania: wrzesień 2020 r.

Udany debiut, połączenie powieści obyczajowej, romansu, ze szczyptą sensacji.

    „Musisz o mnie walczyć. Potrzebuję tego”.

Emily to młoda spokojna, bardzo wyciszona i zamknięta w sobie kobieta. Ma za sobą koszmarną przeszłość, od której nie potrafi się uwolnić i która nie daje o sobie zapomnieć. Niespodziewanie dostaje ciekawą propozycję pracy, która budzi w dziewczynie bardzo mieszane uczucia. Wywołując w jej spokojnym i uporządkowanym życiu spore zamieszanie. Na jej drodze staje niedostępny, zimny, pewny siebie Alex. Zupełne przeciwieństwo Emily. Co wyniknie z tej znajomości? Dwa zupełne przeciwieństwa i niespodziewany wybuch gorącego uczucia. Jak to pogodzić?

Zarówno Emily jak i Alex mają za sobą traumatyczną przeszłość. Oboje nieustannie zmagają się z jej konsekwencjami. Demony przeszłości nie dają o sobie zapomnieć, atakują w najmniej spodziewanych momentach. Akcja powieści toczy swoim rytmem, wzbudza ciekawość. Fabuła niesie emocje i intryguje. Styl autorki jest lekki, przyjemny, chociaż pewne sytuacje wydają się zbyt przesłodzone. Dobrze ukazani bohaterowie, ludzie z krwi i kości, mocno poranieni przez życie, dźwigają na swych barkach zdecydowanie za dużo. Narracja prowadzona jest z perspektywy Emily i Alexa, mamy pełny wgląd w ich myśli, duszę i serce. Emily wzbudziła we mnie pozytywne uczucia. Po złej przeszłości nie potrafi, nie umie cieszyć się z życia. Jest zagubiona, uległa, niezdecydowana, chwilami bardzo niedojrzała. Jej naznaczone ciało wywołuje w niej ogromne kompleksy. Początkowo Aleks bardzo mnie irytował, jego zachowanie, stosunek do ludzi, pewność siebie, wyniosłość, gburowatość, bezczelność, brutalność. Jednak pod wpływem narastającego uczucia coś w nim pęka, stopniowo dokonują się w nim pewne zmiany. Zdecydowanie na lepsze. Ich wzajemne relacje są bardzo skomplikowane, wybuchowe, chwilami zaskakujące. Stają się dla siebie nawzajem lekarstwem na zbolałe dusze.

     „Działa na mnie jak cholerny szturmowiec, który zawładnął moim życiem.”

Traumatyczna przeszłość, która bardzo utrudnia teraźniejszość. Piekło wojny. Piętno, jakie wyciska na człowieku służba we wojsku. Po czymś takim nigdy już nic nie będzie takie samo. Poczucie straty, zniszczenia, wewnętrzne spustoszenie, beznadzieja. Trudna, złożona relacja międzyludzka. Brak wiary we własne siły, kompleksy, które utrudniają życie, niepewność, zagubienie. Dominacja, brutalność, zawziętość. Fascynacja, pożądanie, miłość naznaczona bólem, cierpieniem. Piękno przyjaźni, zrozumienie, oddanie. Brak szczerych rozmów, które powodują liczne nieporozumienia i niepotrzebne kłótnie.

Dobry, lekki, przyjemny, niewymagający romans. Czyta się szybko i przyjemnie. Ukazuje, że zawsze, kiedy tego sytuacja wymaga powinniśmy prosić o pomoc, to nic złego. Jest to debiut, czuć, że autorka ma potencjał. Mam nadzieję, że niejednokrotnie jeszcze mnie zaskoczy. Za książkę dziękują Wydawnictwu NieZwykłe. Polecam 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

1 komentarz

Leave a Response