Unikalny tekst

“Wolność jaskółki”

Autor:  Paula Er
Wydawnictwo:  Novae Res
Autorka książki prowadzi bloga “Wkurzona żona”.
Poruszająca, bardzo emocjonalna, smutna i przerażająca.
O wiele łatwiej jest sprawować kontrole nad drugim człowiekiem, niż nad własnym życiem”

Olga marzy o wolności, by jak jaskółka mogła wzbić się w niebo, odfrunąć, być wolną…
Jest kobietą inteligentną, zaradną, niestety przerwała studia, nie podjęła pracy, jest całkowicie uzależniona od męża. On ją osaczył,  znęca się fizycznie i psychicznie. Ma nad nią całkowitą kontrolę i władzę.  Coś w niej pęka, zaczyna się wyłamywać ze schematu, który stworzył Wiktor
i nad, którym sprawuje całkowitą kontrolę.
On, mąż, Wiktor perfekcjonista i pedant we wszystkim,  któremu wszyscy muszą się podporządkować, prawdziwy “pan i władca”.
Rodzice Olgi, ich reakcja, niedowierzanie…
Lidka – przyjaciółka dzięki, której Olga stopniowo odzyskuje “swoje życie”.
Michał – stara, nowa miłość…
Zakończenie zaskakujące…
Pomimo niełatwego tematu książkę czyta się bardzo szybko, ciężko się oderwać. Bo jest gdzieś tam nadzieja, światełko w tunelu się świeci. Jest to fikcja literacka, ale w ilu domach dzieją się takie rzeczy. Czy umielibyśmy odpowiednio zareagować?
 Foto: lubimyczytac.pl
Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response