Unikalny tekst

„Xavier Cold”

Autor: Michelle A. Valentine

Tłumaczenie: Kinga Markiewicz

Cykl: „Hard Knocks” (tom 2)

Wydawnictwo NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 274

Data wydania: 24.06.2020 r.

Kontynuacja porywającej historii Xaviera i Anny. Brutalny świat wrestlingu, niepozorna dziewczyna i facet, który bardzo zwraca na siebie uwagę. Zło i dobro. Co z tego wyniknie?

     „Przez całe życie próbowałem zapomnieć o koszmarze, w którym żyłem”.

Xavier to mężczyzna emanujący siłą, nieprzystępny, pewny siebie, budzący niepokój. Jest odnoszącym sukcesy zawodnikiem wrestlingu. Podczas ostatniej walki stracił nad sobą kontrolę i mocno pobił przeciwnika, złamał obowiązujące zasady. Tym samym postawił na szali całą swoją przyszłość w zawodzie, grozi mu wyeliminowanie, więzienie i liczne konsekwencje.  Ale przede wszystkim utrata wszystkiego, na co całe życie pracował. Boi się także reakcji ukochanej Anny. Dziewczyna będzie starała się za wszelką cenę mu pomóc. Kocha Xaviera i tylko on się dla niej liczy. Co z tego wyniknie? Czy Xavier dostanie kolejną szansę, czy ta dwójka może stworzyć trwały związek? Koniecznie sprawdźcie, emocje i zaskoczenie gwarantowane 🙂

Xavier zrobi wszystko, aby być z Anną, ta dziewczyna zawładnęła nim całkowicie i niepodzielnie. Nic nie ma dla niego większej wartości. Będzie musiał stoczyć nierówną walkę z samym sobą i swoimi demonami z mrocznej przeszłości. Nie będzie mu łatwo. Przeciwności się mnożą, a jego zapalczywy i dominujący charakter niczego mu nie ułatwia. Akcja powieści jest dynamiczna, niesie duże emocje, przykuwa uwagę i intryguje. Fabuła krąży wokół pokomplikowanej relacji naszej pary i ukazuje zawiłe zależności świata wrestlingu. Autorka pisze bardzo przyjemne i lekko, w pełni ukazuje emocje, jakie targają naszymi bohaterami. A ci bardzo nietuzinkowo wykreowani, zupełne różne, skomplikowane osobowości, całkowite przeciwieństwa. Moje serce skradł Xavier, facet z ogromnym bagażem bardzo negatywnych doświadczeń życiowych, potrafił po mimo przeciwności losu wyjść na prostą, zawalczyć o siebie. Narracja prowadzona jest z perspektywy Anny i Xaviera, mamy doskonały wgląd w ich serca i dusze. Ich relacja jest bardzo burzliwa, on jest bardzo władczy, pewny siebie i despotyczny, ona w końcu potrafi powiedzieć nie. W obojgu zachodzą zmiany, czy na lepsze?

    „Życie nieraz wystawiało nas na próbę, ale świadomość, że możemy na sobie polegać, pomogła nam przejść przez całą resztę”.

Niepokojąca i dająca olbrzymią dawkę przeróżnych emocji historia. Autorka niejednokrotnie mnie zaskoczyła. Porusza trudne i bardzo złożone życiowe problemy. Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, które mają bardzo negatywny i destrukcyjny wpływ na dorosłe życie, złe wzorce, przemoc, próby zapomnienia, samotność. Potrzeba obecności drugiej osoby, zaufanie, zazdrość, potrzeba kontroli, fascynacja, miłość. Nieumiejętność nawiązywania trwałych relacji, obawa przed otwarciem się na drugą osobę. Subtelnie, a zarazem pikantne sceny seksu. Przeciwności losu bardzo różnie wpływają na ludzi, nie każdy potrafi po dotkliwej porażce ponownie się podnieść i iść do przodu. Nasza para potrafi zawalczyć o siebie, nie jest im lekko, ciągłe intrygi, tajemnice, niedopowiedzenia nie wpływają pozytywnie na tworzenie szczęśliwego związku.

Bardzo dobra kontynuacja, pozytywnie mnie zaskoczyła, a zakończenie w pełni usatysfakcjonowało. Zdecydowanie jestem na tak i bardzo polecam całą serię. Życie bywa bardzo trudne i od nas samych, naszych decyzji zależy, w którą stronę się ono potoczy. Warto podjąć ryzyko i zawalczyć o szczęście. Za książkę dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe. Była to idealna chwila relaksu 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

  1. Cieszę się, że kontynuacja była udana. Swoje robią na pewno dynamiczni bohaterowie. Ja czytając książki lubię wczuwać się w poszczególne postaci.

Leave a Response