Unikalny tekst

„Zagubieni w kłamstwie”

Autor: Katarzyna Grabowska

Cykl: „Wszystkie nasze chwile” (tom 2)

Wydawnictwo Videograf

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 520

Data wydania: sierpień 2020 r.

 „Zagubieni w kłamstwie” to bardzo udana kontynuacja serii „Wszystkie nasze chwile”. Autorka ani na chwilę nie zwalnia tempa, daje nam opowieść przepełnioną ogromnymi emocjami i niespodziewanymi zwrotami akcji.

“Miałam dar pakowania się w kłopoty”.

Weronika za wszelką cenę będzie próbowała odzyskać firmę po dziadku. Nie będzie to łatwe, jakby wszystkie moce sprzysięgły się przeciwko temu. Jufus okazał się przebiegłym zdrajcą, który wykorzystał naiwność kobiety, ma romans z menedżerką przetwórni. Monika pomimo złamanego serca nie może przestać o nim myśleć. Wydaje się, że została całkiem sama. Jedyną jej nadzieją i pociechą staje się komisarz Artur Adamski, przy nim Weronika czuje się bezpieczna. Wbrew rozkazom przełożonych próbuje odnaleźć wspólnika Mileny. Czy jednak jego intencje są rzeczywiście uczciwe? Czy Weronika może czuć się przy nim bezpiecznie? Skarbiesz staje się miejscem bardzo niebezpiecznym, ktoś bardzo chce się pozbyć Weroniki. Jaką tajemnicę zabrał ze sobą do grobu dziadek dziewczyny?

Tak trudno odróżnić wroga od przyjaciela, gdy w grę wchodzą duże pieniądze. Akcja powieści toczy się bardzo dynamicznie, nie ma chwili wytchnienia. Fabuła krąży wokół zmagań z trudną, niebezpieczną codziennością Weroniki, dotyka pokomplikowanych relacji międzyludzkich i próby uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania. Jest pełna zadziwiających zwrotów akcji, tajemnic i zagadek, a przy tym bardzo spójna, wyważona, realna. Autorka ani na chwilę nie daje odpocząć czytelnikowi i bohaterom. Styl Pani Katarzyny jest bardzo przyjemny, lekki i płynny, nerwowe napięcie wzrasta w raz z rozwojem wydarzeń. Czuję podziw dla wyobraźni autorki 🙂 Bardzo ciekawie i realnie ukazani bohaterowie, charakterne osobowości, pełni wad i zalet. Zachłanność i żądza posiadania pieniędzy. Do czego doprowadzi? Nie wszystkich polubiłam nie dało się. Do Weroniki poczułam sympatię, zagubiona, przestraszana, nie poddaje się. Jest w niej ogromna wściekłość, złość i wola walki. Mnożące się pytania i brak na nie odpowiedzi bywają bardzo przygnębiające. Jednak nasza bohaterka nie poddaje się, za wszelką cenę będzie próbowała uzyskać odpowiedzi.

Odkryte nieścisłości w firmie, realne groźby, nerwowe napięcie, śmierć kolejnej niewinnej osoby. Kto za tym wszystkim stoi? Weronika zaczyna być coraz bardziej przerażona. Ucieka i ukrywa się w pensjonacie w Łebie. Tyle osób ją zawiodło, przyjaciele, sąsiedzi. Przemyt narkotyków, porachunki gangsterskie, śmiertelne niebezpieczeństwo. Kłamstwo goni kłamstwo, tajemnice, mrok, niepewność. Rasizm, bezlitosna pogarda i niechęć dla ludzi o innym kolorze skóry, innej narodowości, religii. Okrucieństwo, chęć zysku, zachłanność, nienawiść.

Powieść bardzo zaskakuje jest dynamiczna i intrygująca. Historia niebanalnej, pokręconej miłości, która zastaje poddana niejednej próbie. Absolutnie nie ma mowy o nudzie! Chwilami miałam wrażenie, że już wszystko wiem… jednak autorka zawsze wyprowadziła mnie w pole, a moje domysły były dalekie od prawdy 🙂 Ta niepewność i ogromne emocje powodowały, że nie mogłam oderwać się od powieści. Zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło. Z ogromną niecierpliwością czekam na finalny tom. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Videograf. Bardzo polecam, namawiam by czytanie zacząć od tomu pierwszego 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Jeden komentarz

Leave a Response