Unikalny tekst

„Zmysłowy anioł stróż”

Autor: Kristen Ashley

Tłumaczenie: Julia Gabriel

Cykl: „Rock Chick” (tom 2)

Wydawnictwo Akurat

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 512

Data wydania: czerwiec 2020 r.

Ciepła, trochę bajkowa historia. Opowieść dająca chwilę zapomnienia od trudnej codzienności.

     „Każde jego słowo uderzało boleśnie, jakby walił we mnie kamieniami”.

Jet to jest odważną, pracowitą, serdeczną młodą kobietą. Nie ma w życiu lekko, dużo przeszła, ale stara się jak może. Choroba mamy całkowicie zmieniła jej życie. Jej nieustanym utrapieniem jest jej ojciec. Człowiek bardzo nieodpowiedzialny, myślący tylko o sobie, nicpoń i obibok. Jet wie, że zawsze może liczyć tylko na siebie. Eddie jest bardzo przystojnym gliniarzem, robi wszystko, aby Jet zwróciła na niego uwagę, dziewczyna bardzo mu się podoba. Jest ciepłym, życzliwym młodym człowiekiem chciałby kochać i być kochanym. Niestety Jet zajęta matką, ojcem i ciągłymi z nim kłopotami, nie ma czasu dla Eddiego. Pewnego razu Jet kończy pracę z nożem przytkniętym do gardła, napastnicy chcą odzyskać dług jej ojca. Znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Eddie zrobi wszystko, aby jej pomóc, oferując dziewczynie znacznie więcej niż tylko ochronę.

Akcja toczy się swoim rytmem, niesie emocje i intryguje. Fabuła dotyka trudnych relacji międzyludzkich, zaskakuje ciekawym wątkiem kryminalnym. Autorka pisze bardzo lekko, przyjemnie, z dużym poczuciem humoru. Dobrze wykreowane, ciekawe, wyraziste postacie, do większości z nich poczułam sporą sympatię. Jet jest bardzo silną i zaradną osobą – pracuje na dwie zmiany, aby móc zapewnić odpowiednią opiekę matce – jej życie jest trudne, monotonne, jednak Jet jest odpowiedzialna i nie poddaje się łatwo. Dziewczyna ma o sobie bardzo niskie mniemanie, jej kompleksy nie odstraszają mężczyzn będących zainteresowanych jej osobą. Jest zupełnie odwrotnie. Niestety nie polubiłam jej, były chwile kiedy jej irracjonalne zachowanie bardzo mnie irytowało. Subtelne i nieliczne sceny erotyczne dodają lekkiej pikanterii powieści.

Wątki kryminalne dodają powieści atrakcyjności. Postrzał, porwanie, nieustające groźby to wszystko i jeszcze więcej spotyka Jet. Ciągła walka z przeciwnościami losu, trudna codzienność, praca ponad siły. Nieustanne myślenie o innych, brak czasu dla siebie, odtrącanie każdej pomocnej dłoni. Ignorowanie mężczyzn, a w szczególności Eddiego. Każdy ma prawo do szczęścia, do miłości, zrozumienia, odpoczynku. Miłość do rodziców, odpowiedzialność, poświecenie.

Przyjemna, ciepła, lekka opowieść, był to miło spędzony czas. Jest to dość przewidywalna historia o miłości, która kończy się happy endem, z umiejętnie wplecionym wątkiem sensacyjnym i sporą dawką dobrego humoru.  Nie zapada w pamięć, ale gwarantuje dobrą rozrywkę. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Akurat. Polecam, wszystkim romantycznym duszą 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response