Unikalny tekst

„All the Little Lies”

Autorka: S.J. Sylvis

Cykl: „English Prep” (tom 1)

Tłumaczenie: Małgorzata Gajda

Wydawnictwo: NieZwykłe

Gatunek: literatura młodzieżowa

Liczba stron: 365

Data wydania: marzec 2023 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

   Moje pierwsze i od razu udane spotkanie z twórczością autorki. Przyjemna, wciągająca, emocjonalna historia.

                „Nigdy nie przestawaj walczyć o osobę, którą kochasz”.

   Hayley Smith po pięciu latach wraca do swojej starej szkoły, wie, że kiedyś popełniła błąd. Jej codzienność nie jest łatwa, nieustannie musi walczyć o przetrwanie. Ona i Christian Powell byli kiedyś przyjaciółmi, teraz po jej powrocie chłopak wydaje się zupełnie kimś innym. Kiedy spotykają się ponownie, Hayley czuje, że coś się skończyło. Christian bardzo się zmienił, jest bardzo popularny w szkole, do tego wyrachowany w swoich poczynaniach. Odrzuca Hayley w pełni świadomy jak bardzo dziewczyna go teraz potrzebuje. Czy on naprawdę darzy ją nienawiścią? Za co?

                „Chwila wystarczyła, by jej wzrok napotkał mój. Zawsze nas do siebie ciągnęło, jak ćmy do ognia. Nadzieja w jej oczach zadziałała na moją skórę jak żyletki, przecinając moje ciało”.

   Jak dalej potoczy się ich relacja, czy jest możliwy powrót do tego co było? Akcja powieści toczy się swoim rytmem i intryguje. Fabuła umiejętnie poprowadzona, wciąga i niesie emocje, przenosi nas w trudny pokomplikowany świat młodych ludzi. Styl autorki lekki, barwny, naturalny z wnikliwością oddaje wewnętrzne rozterki, porywy serca naszych bohaterów. A ci rewelacyjnie wykreowani zróżnicowane, charakterne, silne osobowości. Narracja toczy się z perspektywy naszej pary, dokładnie widzimy co im w duszy gra. Hayley i Christian do obojga poczułam sporą sympatię i oboje wzbudzali moją irytację. Ona dźwiga na swych barka zbyt dużo, życie boleśnie dało jej w kość. Ma w sobie sporo determinacji, jest waleczna, chce coś osiągnąć w życiu. On pod płaszczykiem arogancji ukrywa prawdziwego siebie, miałam wrażenie, że gdzieś po drodze się pogubił. Pochodzi z bogatej rodzinie, pozornie wiedzie idealne, życie, tylko pozornie. Między nimi wirują emocje, nad którymi trudno im zapanować.

   Popełnione błędy, za które trzeba zapłacić. Wyciąganie wniosków, próba naprawienia wyrządzonego zła. Podejmowanie decyzje i ich wpływ na nasze i innych życie. Autorka umiejętnie i z wyczuciem pisze o problemach, jakie dotykają młodych ludzi, którzy stoją u progu dorosłości. Bolesna strata, piękne wspomnienia, nieprzepracowane traumy z przeszłości, ukrywanie prawdziwych emocji. Trudne mierzenie się z przeszłością. Tajemnice i niedopowiedzenia wirują w powietrzu, komplikując i tak trudną codzienność. Dawanie drugiej szansy, próba ponownego zaufania.

   Wciągająca, lekka, emocjonalna, chwilami zaskakująca opowieść. Dwoje młodych, pogubionych ludzi, miłość i nienawiść dzieli cienka granica. Powieść ukazuje, że drugi człowiek, jego bliskość są najważniejsze w życiu, pozwalają przetrwać najgorsze chwile. Warto przyjmować pomocną dłoń. Za książkę dziękuję wydawnictwu Niezwykłe. Polecam!

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response