Unikalny tekst

„Antonio Venturi”

Autorka: Karolina Wilczęga

Cykl: „Dzieło mafii” (tom 1)

Wydawnictwo: NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba storn: 262

Data wydania: czerwiec 2022 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Zaskakujący romans mafijny. Trudny, pokomplikowany świat uczuć, a w tle niebezpieczny mafijny świat.

   „Myślałam, że miłość od pierwszego wejrzenia nie istnieje. Tymczasem siedzę obok mężczyzny, który wdarł się do mojego umysłu i nie chce stamtąd wyjść.”

Wiktoria Wasilewska jest młodą, ambitną, pełną pasji i zachłanności na życie dziewczyną. Właśnie świętuje swój pierwszy sukces. Ukończony staż, otwiera przed nią nowe możliwości, podpisuje umowę na dalszą pracę. Jej kariera zaczyna nabierać rozpędu. Zbliżające się urodziny brata Igora są okazją do rodzinnego świętowania. Niestety wszystko zaczyna się komplikować. Jej nieodpowiedzialny brat, któremu zamarzyła się łatwa kasa, zadarł z mafią. Za plecami mafijnego bossa zaczyna handlować ich towarem. Antonio Venturi to mężczyzna, który takiej zniewagi nie może puścić płazem. Kradzież mafijnej własności to wyrok śmierci. Pewny siebie Igor zaprasza Antoniego na swoje urodziny, już wkrótce jego buta całkowicie znika. Antonio na imprezie dostrzega Wiktorię, która wydaje się być idealna, aby zapłacić za grzechy brata…

     „Marzę o rodzinie, jednak w głębi serca boje się, że wizja nigdy się nie spełni.”

Cały świat Wiktorii się wali… życie bywa czasami bardzo zaskakujące, a my nie zawsze o wszystkim możemy decydować. Akcja powieści początkowo toczy się spokojnie z wraz z rozwojem wydarzeń nabiera tempa i intryguje. Fabuła ciekawie poprowadzona, niesie spore emocje, dotyka pokomplikowanych relacji międzyludzkich, a w tle niebezpieczny mafijny świat. Styl Autorki lekki, przyjemny, naturalny, uwagę zwracają płynne dialogi. Ciekawie ukazani bohaterowie, to silne, złożone, niejednoznaczne osobowości. Narracja toczy się naprzemiennie z perspektywy Wiktorii i Antonio, dokładnie widzimy, co im w duszy gra, z czym się zmagają, co myślą, czują. Do obojga poczułam sporą sympatię, ona jest inteligentna, ambitna, silna, waleczna, uparta. Jej życie w jedną noc wywraca się do góry nogami. Jak sobie z tym poradzi? On pewny siebie, charyzmatyczny mężczyzna, władczy, niebezpieczny, bezwzględny morderca, przyszły szef mafii. Jak potoczy się ich relacja?

Ukochany, zawsze troskliwi, wyrozumiały brat okazuje się człowiekiem zupełnie nieznanym. Dla szybkiego zysku związał się z mafią i teraz jej przyjdzie za to zapłacić. Zostaje oddana pod zastaw, nie ma nic do powiedzenia. Relacja naszej pary od samego początku nie jest łatwa, on oprawca, ona ofiara. Różnią się od siebie kompletnie wszystkim, pochodzą z innych światów, inaczej postrzegają codzienność. Już niebawem ona staje się jego obsesją, zrobi wszystko, nie cofnie się przed niczym, aby przygotować ją do roli, którą już niebawem będzie pełniła przy jego boku. Spotka go jednak wytrwały opór, zadziorność, waleczność, której nie mógł przewidzieć i której się nie spodziewał. Wiktoria widząc oddanie i miłość Antonio do córeczki stopniowo zaczyna się łamać. Jakby wbrew sobie zaczynaj się do siebie zbliżać, między nimi wibrują ogromne emocje. Czy uda jej się poskromić bestię, która w nim drzemie? Mafia, wzajemne zależności, brutalność, tak trudno w tym świecie o normalność, o dobro, o miłość.

Ciekawy, wciągający, emocjonujący romans mafijny. Czyta się szybko i przyjemnie, udany debiut. Czekam na kontynuacje. Za książkę dziękuję wydawnictwu NieZwykłe. Serdecznie polecam!

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response