Unikalny tekst

„Dlaczego właśnie ja”

Autorzy: E.G. Scott

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik

Wydawnictwo: Muza

Gatunek: thriller psychologiczny.

Liczba storn: 480

Data wydania: styczeń 2021 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Przejmująca opowieść o kobiecie, która po zniknięciu swojego chłopaka, zostaje uwikłana w niejasną i trudną dla siebie sytuacje. Bardzo dobry thriller psychologiczny, który wciąga już od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca.

        „Nie boję się śmierci. Życie jest znacznie trudniejsze”.

Charlotte to była neurochirurg, zrezygnowała z kariery lekarza po śmierci pacjentki, którą operowała. Ta śmierć bardzo nią wstrząsnęła. Teraz prowadzi w miarę spokojne i ustabilizowane życie. Razem z przyjaciółką prowadzi gabinet akupunktury i masażu. Czynnie udziela się online w grupie dla osób po przejściach, niesie pomoc kobietom po traumatycznych przeżyciach. Z Peterem – o którym tak naprawdę nie wie za dużo, tworzy dziwny związek, który na jego usilną prośbę ma być utrzymany w tajemnicy. Pewnego dnia Peter bez słowa wyjaśnienia znika. Jakiś czas później policja zwraca się do niej w sprawie identyfikacji zwłok, kobieta jest przekonana, że chodzi o jej chłopaka. W kostnicy znajduje się ciało zupełnie obcej kobiety. Jej niedowierzanie, przerażenie i szok są ogromne, kiedy dowiaduje się, że jest podejrzaną w sprawie o zabójstwo owej kobiety…

       „Jak daleko może się posunąć człowiek ogarnięty zemstą?”

Charlotte nie ma pojęcia, o co chodzi, dlaczego ofiara podała ją do kontaktu w nagłym wypadku? Wie, że musi zmierzyć się z przerażającą rzeczywistością i dowiedzieć się prawdy o zamordowanej kobiecie. Wbrew sobie zostaje wplątana w intrygę, która całkowicie zmieni jej życie. Akcja powiesić toczy się dynamicznie, zaskakuje rozwojem wydarzeń. Fabuła dopracowana w każdym szczególe, wciąga, niesie emocje i nerwowe napięcie. Styl autorów jest płynny, lekki, przyjemny. Jest szczerze, realnie, przejmująco. Mocno odczuwałam niepokój, strach, niepewność, jakie towarzyszyły Charlotte. Narracja prowadzona jest z kilku perspektyw. Bohaterowie ciekawie ukazani, złożone, przeróżne osobowości. W pewien sposób możemy się z nimi utożsamiać. Do Charlotte miałam bardzo mieszane odczucia, trudno mi jednoznacznie określić czy ją polubiłam. Z jednej strony podziwiałam w niej jej determinację, odwagę, ogromną empatię i otwarcie na drugiego człowieka, a z drugiej jej niezdecydowanie, taka jakaś bezbarwność bardzo mnie irytowały.

Poruszająca historia kobiety, która po traumatycznych przeżyciach na nowo próbuje ułożyć sobie życie. Kłamstwa, zawiła sieć misternie utkanych intryg, tajemnice. Wydarzenia, które wywracają codzienność do góry nogami. Decyzje, od których nie ma już odwrotu i ich konsekwencje. Cała masa niejasności, niedopowiedzeń, mnożące się pytania. Odpowiedzialność za swoje czyny, zaufanie, samotność. Mroczne zakamarki umysłu po traumatycznych przeżyciach. Trudne, toksyczne relacje międzyludzkie, próba przebaczenie sobie i innym. Piękno prawdziwej, bezinteresownej przyjaźni.

Misternie utkana intryga, która niesamowicie wciąga. Zaskakująco dobry i inteligentny thriller psychologiczny z mocno pokręconą fabułą, do samego końca miałam problem, kto za tym wszystkim stoi. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Muza. Bardzo polecam, oby więcej takich thrillerów 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Jeden komentarz

Leave a Response