Unikalny tekst

“Facetom wstęp wzbroniony”

Autorki: Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Wydawnictwo: Książnica

Liczba stron:304

Data wydania: czerwiec 2023 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

    Wciągająca, lekka, zabawna, bardzo kobieca opowieść. Był to bardzo przyjemnie spędzony czas.

       “Nie wiesz, co cię czeka “na tę resztę lat”, więc nie odkładaj marzeń na później”.

   Trzy kobiety, Anka, Inga i Baśka różnią się od siebie wszystkim, są niczym trzy żywioły. Anka spełnia się zawodowo, pracuje w prokuraturze, od dawna trwa w związku, w jej mniemaniu szczęśliwym. Od lat przyjaźni się z Baśką, kobietą sukcesu, prawdziwą bizneswomen, która bierze od życia to, co chce, nie pytając nikogo o zdanie. Irena po latach pobytu w Stanach, jako świeżo upieczona rozwódka wraca do Polski. Jest redaktorką, próbuje w nowych realiach stanąć na nogi. Przypadkowe spotkanie na zajęciach jogi, szybko nawiązana nić sympatii stają się początkiem pięknej, szczerej przyjaźń. Spędzają ze sobą coraz więcej czasu, uwielbiają Beatę Kozidrak, a facetom mówią wstęp wzbroniony.

     “Istnieje jednak takie określenie, które łączy wszystkie kobiety świata i opisuje każdą z nas, niezależnie od tego, z jakimi demonami na co dzień przychodzi nam się mierzyć. Brzmi ono: NIEZATRZYMYWALNA”.

   Z prawdziwą przyjemnością przeniosłam się w  intrygujący i barwny babski świat. Kobiety zmagają się z niełatwą codziennością. Prawdziwa przyjaźń i babska solidarność emanuje z każdej strony. Akcja powieści toczy się swoim rytmem, wzbudza ciekawość i emocje. Fabuła krąży wokół poplątanych losów naszych bohaterek i intryguje. Autorki stworzyły rewelacyjny, pisarski duet, piszą lekko, naturalnie, płynnie co powodowało, że książkę wręcz pochłonęłam. Na duży plus zasługują lekkie z humorem i ciętym językiem dialogi. Często  wywoływały uśmiech. Obserwowałam życie naszych bohaterek i traktowałam je jak swoje dobre znajome. Ich życie pełnych pasji, energii, rozterek i problemów życiowych. Wspólne pogaduchy, gdzie mogą się wyżalić, popłakać, pośmiać. Zawsze mogą na siebie liczyć. Postacie bardzo dobrze wykreowane, wyraziste, pełne wad i zalet, samo życie. Anka, Inga i Baśka bardzo je wszystkie polubiłam, z żyłam się z nimi, z całego serca im kibicowałam. 

   Autorki umiejętnie i z wyczuciem ukazały niełatwą codzienność naszych bohaterek. Serdeczna, pełna zaufania i wzajemnego wsparcia relacja. Marzenia, praca, dylematy, na które zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie. Przyjaźń szczera, oddana wyrozumiała, umiejącej powiedzieć prawdę prosto w oczy. Trudny problem zdrady, bolesne rozstanie, zemsta. Subtelność,  inteligencja, ostrość, siła i kobieca solidarność. Klimatyczna, ubarwiona piosenkami Beaty Kozidrak. 

   Mądra, wartościowa i wciągająca opowieść. Przepełniona niesamowitym humorem, ciepła, niosąca otuchę i chwilę wytchnienia.  Polecam, na odprężenie, uśmiałam się i wzruszyłam, kibicowałam naszym paniom z całego serca i życzyłam im szczęścia. Czy znajdą to czego szukają? Koniecznie sprawdźcie, warto. Za książkę dziękuję wydawnictwu Książnica. Bardzo polecam.

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Leave a Response