Unikalny tekst

„Kod milczenia”

Autorka: Shantel Tessier

Cykl: „Mroczne królestwo” (tom 1)

Tłumaczenie: Szymon Bolewicki

Wydawnictwo: NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 277

Data wydania: lipiec 2022 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Powieść, która wywołała we mnie sprzeczne emocje. Przyjemność z czytania, a obok chęć odłożenia książki walczyły ze sobą do samego końca. Intensywna relacja hate-love.

    „Uważaj czego sobie życzysz. Twój największy sen może szybko okazać się twoim największym koszmarem.”

Luca i Haven znają się od lat, na studiach połączyła ich miłość. Ona była w stanie znieść bardzo dużo, aby z nim być. Mafijny świat jednak rządzi się swoimi prawami, o czym on doskonale wiedział. W tym świecie rzadko kiedy można mieć to czego się chce. Niespodziewanie, bez słowa wyjaśnienia Luca znika. Zrozpaczona Haven nie potrafi zrozumieć. Mijają lata i nagle on ponownie wkracza w jej życie. Ma zamiar ją poślubić. Jeszcze do niedawna Haven byłaby szczęśliwa z takiego obrotu sprawy. Jednak coś się zmieniło, pozytywne uczucia się wypaliły. Czy, aby na pewno? Została niechęć, wręcz nienawiść. Haven głośno mówi, że nie chce zostać żoną Luci. Nie ma wyboru. Jak potoczy się ich relacja, czy będą w stanie się dogadać?  

     „Trzeba mi przypominać, że jestem jego. To żałosne i całkowicie niewłaściwe, ale tacy właśnie jesteśmy. Nic w naszym życiu nigdy nie było jasne ani moralnie słuszne.”

Czy miłość się skończyła? Czy można wybaczyć poniżenie i odrzucenie? Akcja powieści toczy się dynamicznie i intryguje. Fabuła ukazuje pokomplikowane relacje międzyludzkie, cienka granicę, jaka dzieli miłość od nienawiści, a w tle niebezpieczna mafia. Autorka umiejętnie wodzi nas za nos, dzieje się dużo i intensywnie. Styl płynny, lekki, chociaż chwilami miałam wrażenie chaosu. Nie brakuje wulgaryzmów i pikantnych scen. Narracja toczy się naprzemiennie z perspektywy Haven i Luci, mamy wgląd w ich myśli, widzimy emocje jakie nimi targają, do czego dążą, czego oczekują od życia. Nie do końca ich polubiłam, irytowali mnie. Ona mówi jedno, a robi drugie, jest bardzo niezdecydowana. On brutalny mafioso, zrobi wszystko, aby ją odzyskać. Czy mu się uda? Razem tworzą wybuchową mieszankę.

Mafijny świat i jego prawa, aranżowane małżeństwa, posłuszeństwo, zemsta, brutalność, mrok. Relacja naszych bohaterów nie jest łatwa, komplikacje i niedopowiedzenia nawarstwiają się. Haven została bardzo zraniona, czy zdoła wybaczyć? Tajemnice, przeszłość, która kładzie się cieniem na teraźniejszości. Brak szczerych rozmów robi swoje, nie wpływa pozytywnie na ich i tak skomplikowaną relację. Jawna wrogość i niechęć zmieniają się w coś zupełnie przeciwnego. Do głosu coraz silniej dochodzi wzajemna fascynacja i pożądanie. Pikantne, mocne, pełne ognia sceny – tych tutaj nie brakuje.

Lekka, emocjonalna, dość oryginalna opowieść. Zemsta, trudna miłość, poświęcenie, niełatwy kompromis, dawanie drugiej szansy. Czekam na kontynuację. Za książkę dziękuję wydawnictwu Niezwykłe. Nie jest to pozycja dla każdego, ja polecam.

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

2 komentarze

Leave a Response