Unikalny tekst

„Naznaczeni grzechem”

Autorka: Cora Reilly

Cykl: „Grzechy ojców” (tom 1)

Tłumaczenie: Anna Kuksinowicz

Wydawnictwo: NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 316

Data wydania: kwiecień 2022 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Kolejne niesamowite spotkanie z autorką. Jak ja lubię jej styl, oddane emocje, napięcie, akcję. Cora Reilly to autorka, którą zawsze biorę w ciemno. Kocham te pełne mroku, niebezpieczne, brutalne, pikantne klimaty w jej wykonaniu. W końcu przyszła pora na historię dorosłych dzieci bohaterów słynnych „Złączonych”!

    „… obawiałam się, że znalazłam miłość, która zapiera dech w piersiach. Boli niemal równie mocno, jak sprawia przyjemność.”

Dzieci Arii i Luki dorastają, Marcella jest najstarsza i jako dziewczyna, nazywana przez wszystkich księżniczką, dorastała w złotej klatce. Od najmłodszych lat otoczona ochroną jest pilnie strzeżona. Ochroniarze nie odstępują jej na krok, Marcella wie, że to dla jej dobra. Orientuje się w jakim świecie żyje i kim jest jej ojciec. Bardzo kocha swoich bliskich, jednak czasami dopadają ją wątpliwości i chęć normalnego zbycia. Do perfekcji, przez lata opanowała ukrywanie swoich prawdziwych emocji, kiedy trzeba przybiera odpowiednią maskę. Dziewczyna, podobnie jak jej ojciec ma specyficzny instynkt samozachowawczy z daleka potrafi wyczuć grożące jej niebezpieczeństwo.

    „Moje życie wypełniały wszelkie bogactwa, jakie tylko można nabyć, za co inne dziewczyny mnie nienawidziły. Zastanawiałam się czy nadal by tak było, gdyby wiedziały o niewidzialnych kajdanach na moich nadgarstkach.”

Maddox White jest młodym mężczyzną, członkiem klubu motocyklowego, jego cel przyświeca zemsta. Zemsta na Luce Vitiello – jako dziecko był świadkiem jak ten urządził krwawą rzeźnię i na jego oczach zabił ojca i jego ludzi. Pomimo upływu lat te przerażające obrazy niezmiennie go prześladują. Wychowany w brutalnym świecie, widział wiele zła i sam czynił zło. Maddox ma nadzieję, że najokrutniejszą zemstą dla Luki będzie porwanie jego ukochanej córeczki.

Powieść całkowicie przykuła moją uwagę, akcja toczy się swoim rytmem, niepokoi i niesie ogromne emocje. Fabuła ciekawie poprowadzana, dopracowana w każdym szczególe, nowe świeże spojrzenie. Autorka jak zawsze pisze bardzo lekko, płynnie, plastycznie. Z łatwością i dużą wrażliwością oddaje ogromne emocje, jakie targają naszymi bohaterami. Jest szczerze, realnie, nietuzinkowo, naturalnie. Liczne nawiązania do Luki i innych bohaterów „Złączony” pozytywnie zaskakują. Rewelacyjnie ukazani bohaterowie, nieidealni, silne, złożone, dumne osobowości. Narracja toczy się z perspektywy Marcelli i Maddoxa, kilka razy dostaliśmy Lukę – dokładnie znamy ich myśli, uczucia, zamiary. Do obojga poczułam ogromną sympatię. Ona jest bardzo inteligentną, rozpieszczoną, jednocześnie silną i dumną córką swojego ojca. Znalazła się w bardzo dramatycznej sytuacji, jej hart ducha, opanowanie robią wrażenie. Maddox w końcu uderza w najczulsze miejsce Luki, czy uda mu się dokonać zemsty? To silny, zdecydowany młody, gniewny. Jednak nie wszystko idzie tak jak sobie zaplanował.

Relacja naszych młodych nie jest łatwa. On stał się jej porywaczem, jednak nie potrafi być w stosunku od niej okrutny i bezwzględny. Ze wszystkich sił stara się ją chronić, co nie jest łatwe. Między nimi nawiązuje się specyficzna więź, ona nabiera dziwnego przekonania, że on nie będzie wstanie jej skrzywdzić.

Klub motocyklowy, brutalność, wzajemne zależności i przynależność. Trudne wybory i ich konsekwencje. Wewnętrzne rozdarcie między lojalnością wobec klubu, a rodzącym się pożądaniem. Coraz silniejsze uczucia zaczynają przysłaniać wszystko inne. Czy ta para ma szansę na bycie razem? Jakich wyborów dokonają? I co na to wszystko Luka?

Nowa seria, ciekawy pomysł i rewelacyjne wykonanie. Ogrom emocji i dreszczyk niepewności. Czytanie od początku do końca było ogromną przyjemnością i niespodzianką. Zakończenie mocno mnie zaskoczyło, z niecierpliwością czekam na kontynuację.  Za książkę dziękuję wydawnictwu NieZwykłe. Serdecznie polecam!

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Jeden komentarz

Leave a Response