Unikalny tekst

„Nie ten mężczyzna”

Autor: Agnieszka Kowalska-Bojar

Seria: „Seksowni dranie” tom -4

Wydawnictwo motylewnosie.pl

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 238

Data wydania: marzec 2021 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Całą serię znajdziesz TUTAJ 🙂

Ebook znajdziesz TUTAJ 🙂

Książki Pani Agnieszki biorę w ciemno. To zawsze jest pewność niesamowitych odczuć i doznać, które zostają w głowie na długo. Autorka snuje swe opowieści niesamowicie lekko, intrygująco, chwilami przerażająco. Obok tych historii nie da się przejść obojętnie.

      „W swoim fachu czuł się niczym bóg, nigdy nie miał żadnych wątpliwości czy zastrzeżeń. Już dawno stwierdził, że zbijanie stanowiło sens jego życia. Dobrze zaplanowanego życia”.

Przenosimy się do bezwzględnego świata Jakoba. To zimny, bezlitosny, cichy, pozbawiany sumienia i uczuć morderca. Od dawna zabija na zlecenie, czerpiąc z tego spore korzyści materialne. Jest w tym bardzo dobry, perfekcyjnie zorganizowany, nic nie pozostawia przypadkowi. Właśnie wykonał kolejne zlecenie, wraca do domu. Po drodze, jadąc przez zasypane śniegiem pustkowie wpada w poślizg i ląduje w rowie. Po odzyskaniu przytomności, okazuje się, że jest związany, pozbawiony broni i ranny w mogę. Nad sobą widzi uśmiechniętego, zadowolonego z rudzielca. Zuza niesie mu pomoc, ratując przed pewnym zamarznięciem. Udziela mu gościny w swoim domu na zupełnym pustkowiu, gdzie od lat mieszka całkiem sama. Tych dwoje zupełnie różnych ludzi, mających całkowicie skrajne i odmienne poglądy na życie zaczyna coś do siebie przyciągać. Oboje są obarczeni tajemnicami z przeszłości. Nie mają pojęcia jak bardzo te tajemnice okażą się ich wspólne.

       „Obróciła w ruinę jego doskonale poukładany, zorganizowany świat”.

Czy ktoś tak całkowicie wyzuty z ludzkich uczuć, jest wstanie pokochać? Akcja powieści toczy się swoim rytmem, niepokoi, intryguje i wzbudza ogromne, skrajne emocje. Fabuła krąży wokół pokomplikowanych losów naszej pary i dotyka mafijnego świata. Jest dopracowana i przemyślana w każdym szczególe. Jestem zachwycona lekkością, płynnością i ogromną energią stylu autorki. Tym jak bardzo autentycznie, naturalnie i empatycznie autorka potrafi oddać uczucia, emocje, jakie targają bohaterami. Jest bardzo szczere, realnie, mrocznie, brutalnie i pikantnie. Pani Agnieszka nie oszczędza nikogo i niczego. Niepodważalnym atutem powieści są lekkie dialogi z ciętymi, zawsze trafionymi w punk ripostami – Zuza jest rewelacyjna! Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, pokomplikowane, złożone osobowości. Do obojga poczułam ogromną sympatię. Zuza w swoim życiu przeszła bardzo dużo, pomimo tego w dalszym ciągu potrafi cieszyć się z życia, jej optymizm, pogoda ducha, serdeczna natura, niesamowite poczucie humoru robią wrażenie. Moje serce całkowicie skradł Jakob, małomówny, uporządkowany, skomplikowany, niedostępny, mroczny i bardzo niebezpieczny facet. Jego zimne, wyrachowane, wręcz ekstremalne podejście do seksu – zadziwia. Idealnie w całość wplecione pikantne opisy seksu, tworząc gorącą atmosferę. Tych scen jest całkiem sporo i robią wrażenie.

     „To, co dla niej najcenniejsze, od dawna nie istniało, zamieniło się w proch. Stało się bolesnym wspomnieniem, bladym cieniem dawnego życia i szczęścia”.

Przeszłość, od której nie da się uciec, ona podąży za nami czy tego chcemy czy nie. Jakob nie zna uczuć, nigdy nie kochał i nie był kochany. Od najmłodszych lat poddany tresurze, która miała zrobić z niego mordercę doskonałego. Spotyka na swojej drodze Zuzę, kobietę, która jest zupełnym jego przeciwieństwem. Uważa ją za brzydką i grubą, kompletnie nie jest w jego typie. A jednak – rozum jedno, serce drugie. Miłość, uczucie, które przychodzi niespodziewanie, wbrew wszystkiemu, zniesie i pokona wszystkie przeszkody. Zaakceptuje, wybaczy, zrozumie. Samej mafii nie znajdziemy dużo, ale gdy ona dostaje głos, ciarki idą po plecach. Przerażający, odrażający świat bezwzględnych ludzi.

     „Bo żadne grzechy nie zostaną całkowicie zapomniane, a zło powraca w najmniej oczekiwanym momencie.”

Powieść całkowicie pochłania, nie sposób się oderwać. Obyczajowość, romans, erotyk, niesamowita dawka dobrego humoru – tworzą rewelacyjną, emocjonalną, głęboko poruszającą całość. Zakończenie wywołało mój szczery, głośny śmiech. Rewelacja! Za książę dziękuję autorce, bardzo polecam cała serię 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

3 komentarze

Leave a Response