Unikalny tekst

„Niebezpieczny kochanek”

Autorka: Natalia Kulpińska

Cykl: „Zakochane w gangsterach” (tom 1)

Wydawnictwo NieZwykłe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 350

Data wydania: styczeń 2022 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Intrygujący, intensywny debiut. Miłosne uniesienia, nutka erotyzmu, tajemnice, emocje, pokomplikowany świat uczuć.

    „Deszcz zawsze kiedyś mija i wychodzi słońce. Jeśli nie, to nauczę się chodzić między kroplami “

Marta Wilk wiedzie ustabilizowane, ciekawe życie. Ma dwadzieścia dziewięć lat, kochającego męża, dobrze prosperującą firmę, piękne mieszkanie. Ma poczucie szczęścia i spełnienia. Jak grom z jasnego nieba spada na nią wiadomość, że mąż chce rozwodu. Marta nie wierzy, dlaczego, co nim kieruje? Przecież między nim wszystko dobrze się układało. Kobieta dość szybko otrząsa się z szoku i postanawia wziąć sprawę we własne ręce, musi dowiedzieć się co lub kto za tym stoi. Wynajmuje prywatnego detektywa, prawda, do której ten dociera, całkowicie burzy jej spokój. Okazuje się, że mąż od dawna ma kochankę – jej przyjaciółkę z którą znają się od bardzo dawna.  Razem uknuli intrygę, która ma kosztem Marty zapewnić im dostatnie życie. Wychodząc od adwokata Marta wpada na nieznajomego, mrocznego mężczyznę, jej trudna codzienność komplikuje się jeszcze mocniej.

     „Skąd w niej nagle tyle spokoju i opanowania, gdy cały świat wali jej się na głowę?”

Dobre, stabilne życie i nagle wszystko się wali, zamiast załamania czy niemocy w Marcie zaczyna rodzić się silna złość, a chęć zemsty staje się coraz silniejsza. Wielowątkowa akcja powieści toczy się dynamicznie i intryguje – chwilami miałam wrażenie, że za szybko. Fabuła ciekawie poprowadzona, niesie spore emocje i zaskakuje rozwojem wydarzeń. Jest to debiut – Autorka posługuje sie lekkim, płynnym, bardzo naturalnym piórem. Z łatwością i dużym wyczuciem oddaje wewnętrzne rozterki, porywy serca naszych bohaterów. Narracja toczy się z kilku perspektyw co daje nam szersze spojrzenie na rozwój wydarzeń. Wyraźnie ukazani bohaterowie to silne, niejednoznaczne, charyzmatyczne osobowości. Marta i Akim do obojga poczułam sporą sympatię, mocno im kibicowałam. Marta to silna, inteligentna, konkretna, pewna siebie kobieta. Myślała, że ma wszystko, zdrada, która zafundowali jej najbliżsi ludzie bardzo boli, jednak chęć życia i wola działania zwycięża. Na chwilę obecną ma dość mężczyzn, jednak Akim nie odpuszcza. To bardzo tajemniczy, mroczny, silny mężczyzna, jest synem szefa rosyjskiej mafii. Dla mafii robi straszne rzeczy, a przy niej staje się zupełnie innym człowiekiem, pełnym ciepła, delikatności i troski.

       „Nie chciał zaczynać znajomości od kłamstw. Chciał być szczery, bo czuł, że tylko tak ją zdobędzie.”

Relacja naszej pary jest bardzo intensywna, wzajemna fascynacja i pożądanie są wręcz namacalne. On jest w stosunku do niej szczery do bólu, nie chce niedomówień. Wyjaśnia jej kim jest i co robi, ona z zadziwiającym spokojem zaczyna akceptować jego drugą, mroczna naturę. Dokąd ich to zaprowadzi? Przyjaźń taka prawdziwa, szczera od serca, jest prawdziwym skarbem w trudnych chwilach. Pełne pikanterii, gorące, erotyczne sceny – tych tu nie brakuje. Intryga goni intrygę, chęć posiadania przysłania wszystko inne, zawiść i zazdrość. W całość wpleciony wątek mafijny – robi pozytywne wrażenie.

Ciekawie opowiedziana historia, zaskakujący, wciągający, pełen intryg romans. Czyta się szybko i przyjemnie. Nie ma mowy o nudzie, cały czas się coś dzieje. Z przyjemnością sięgnę po kontynuację, Autorce gratuluję udanego debiutu. Za książkę dziękuję wydawnictwu NieZwykłe. Bardzo polecam.

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Jeden komentarz

Leave a Response