Unikalny tekst

„Nieosiągalny”

Autorki: Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara

Wydawnictwo Muza

Gatunek: literatura obyczajowa, romans.

Liczba stron: 320 Data wydania: luty 2021 r.

Książkę znajdziesz TUTAJ 🙂

Bajka. Czego spodziewać się po takiej książce? Duet autorski Małgorzat Falkowska i Ewelina Nawara spisał się na medal.

     „Życie jak życie, tylko znacznie ciekawsze”.

Autorki dały nam bajkę mało realną, ale bardzo przyjemną w odbiorze. Mamy księcia Williama i Kopciuszka o imieniu Olimpia. William nie jest typem mężczyzny na którego Olimpia zwróciłaby uwagę gdyby nie pewne okoliczności. Wydaje się, że ich znajomość skończy się szybciej niż się zaczęła, ale William ma w stosunku do Olimpii pewne plany. A jest to facet który zawsze dostaje to czego chce. W tej bajce nie ma złej macochy jest za to okrutny ojciec…

Z przyjemnością wtopiłam się w życie naszej pary. Akcja powiesić toczy się swoim rytmem, wzbudza ciekawość i niesie emocje. Fabuła przypomina trochę bajkę o Kopciuszku, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Autorki piszą bardzo przyjemnie, lekko, płynnie. Jest bajkowo, chwilami mało realnie, nie brakuje szczypty dramatyzmu i dobrego humoru. Ciekawie ukazani bohaterowie, charakterne osobowości, wyraźnie, realnie nakreśleni. Nie wszystkich polubiłam, nie dało się. Złe i dobre charaktery. Olimpia to dziewczyna wychowywana przez despotycznego, tyranizującego ją ojca. Jest mu posłuszna we wszystkim, nie ma wyboru. Inteligentna, ciepła, miła, serdeczna. Bardzo pragnie być niezależna.  William jest księciem, dziedzicem, kobieciarzem, pewnym siebie, zdecydowany mężczyzną, w głębi serca jak, każdy z nas pragnie miłości. W całość idealne wpleciony pikantne, gorące sceny.    

   „Po raz pierwszy myśl o związku mnie nie przerażała. Chciałem tego. Chciałem jej u mojego boku”.

Dobrobyt, zbytki, bogactwo, posiadanie mnóstwa rzeczy wcale nie oznacza, że mamy patent na szczęście i bezproblemowe życie. Wyobrażenia o luksusie, braku trosk i zmartwień. Każdy z nas ma jakieś problemy, większe czy mniejsze. Samo życie. Współczesny mezalians? On książę, ona kelnerka.  Dwa zupełnie różne światy, inne poglądy, różne postrzeganie rzeczywistości. Czy da się to połączyć i doprowadzić do szczęśliwego końca? Miłość, która nie powinna się przydarzyć, poczucie obowiązku wobec rodziny, które jest bardzo dalekie od potrzeb serca. Ogromny wpływ apodyktycznych rodziców na przyszłość dzieci, chore ambicje i egoizm. Przemoc fizyczna i psychiczna.

Słodko-gorzka, bajkowa, opowieść, która skutecznie odciąga od naszej trudnej rzeczywistości. Fajny pomysł i ciekawe wykonanie. Za książkę dziękuję wydawnictwu Muza. Polecam, jeżeli lubicie bajki dla dorosłych, będzie to dla Was idealna chwila rozrywki 🙂

Tatiasza Aleksiej
Mam na imię Wiesia, książki towarzyszą mi całe życie. Czytam prawie wszystko. Jednak najbliższe mojemu sercu są dobre książki obyczajowe, literatura kobieca, sagi, książki historyczne - zwłaszcza z okresu średniowiecza, międzywojennego, II wojny światowej i powojenne. Nie pogardzę dobrym thrillerem, zwłaszcza psychologicznym i dobrą sensacją. Nie przepadam za fantastyką – czytałam jednak „Grę o tron” – uwiodła mnie i oczarowała, jestem nią zachwycona – dlatego żadnej książce nie mówię nie. Lubię wyzwania. Mój syn nazywa mnie "molem książkowym". Uwielbiam Freddie'go Mercury, Queen.

Jeden komentarz

Leave a Response